Ana Sayfa » Haber Turu » Almanya’nın Et Uzmanları Namet Tesislerine Hayran Kaldı

Almanya’nın Et Uzmanları Namet Tesislerine Hayran Kaldı


Stuttgart Tarımsal Ekonomi Birliği Hayvancılık ve Et Bölümü’nden gelen heyet, Namet’in dünya standartlarındaki Çayırova Üretim Tesisleri’ni gezerken, hayranlığını gizleyemedi.

Stuttgart Tarımsal Ekonomi Birliği’nin, Hayvancılık ve Et Bölümü üyeleri, Birlik Başkanı Daniel Weeber’in refakatinde, geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden “2012 yılında Karını En Çok Artıran Şirket” ödülünü alan, gıda sektörünün öncü kuruluşu Namet’in Çayırova fabrikasını ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında Namet yetkilerinden fabrikayla ve Namet’in pazardaki konumuyla ilgili bilgi alan üyeler, “Bu örnek tesisi yerinde inceleme fırsatını bulmak bizim için önemliydi” şeklinde konuştular.

Namet Çayırova Üretim Tesisleri

Türkiye’nin Avrupa Birliği hijyen standartlarına uygun ilk gıda üretim tesisi olma özelliği taşıyan, Namet Çayırova fabrikası, 68 milyon Dolar’lık yatırımla, 2010 yılında devreye alınmıştır. 34.600 m2’lik kapalı alana sahip tesislerde, taze et ürünleri, şarküteri ürünleri, dondurulmuş ürünler ve ileri işlenmiş ürünler üretilmektedir.

Namet Çayırova Fabrikası ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, IFS V6, BRC V6, FSSC 22000 kalite ve gıda güvenliği sistemi belgeleri ile
TSE ürün ve hizmet yeterlilik belgelerine sahiptir. Üretim proseslerinde bu standartlar uygulanmaktadır. Şarküteri ürünlerinin çoğunda dilimleme ve paketleme işlemleri el değmeden gerçekleştirilmektedir.

Namet’in ayrıca Türk Standardları Enstitüsü’nden onaylı helal gıda sertifikası bulunmaktadır.

Hem imalat kapasitesini ve mamul çeşitliliği arttırmayı hem de üretim teknolojilerini sürekli olarak güncel tutmayı gaye edinen Namet, bu doğrultuda, açılışından bu yana fabrikasına 15 milyon Dolar’ın üzerinde ek yatırım yapmıştır.

 

OKU ➤  Dil Peynirli Piliç Pane

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir