Ana Sayfa » Haber Turu » Geleneksel Turşu Yapımı Kemal Kükrer’den Sorulur.

Geleneksel Turşu Yapımı Kemal Kükrer’den Sorulur.

tursu

Merhabalar,

 

 

100 yıllık tecrübesi ile ürettiği doğal ürünleri tüketicilerle buluşturan Kemal Kükrer, ‘Turşukur’ ve ‘Üzüm Sirkesi’  ile evde turşu yapımını hem pratik hem de eğlenceli hale getiriyor. Kolaylıkla kullanabilen ve geleneksel yöntemlerle üretilen ‘Kemal Kükrer Turşukur’ ve ‘Kemal Kükrer Üzüm Sirkesi’ ile hazırladığınız sağlıklı ve lezzetli turşuları kış boyu keyifle ve güvenle tüketin…

 

 

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez yiyeceği turşu, halen geleneksel tatlarımızın başında geliyor. Sebzelerin hem sağlıklı hem de lezzetli bir şekilde saklanmasını sağlayan turşular, yaz sezonunun gelmesi ile kurulmaya başlandı… Kemal Kükrer, 100 yıllık tecrübesi ile turşu sevenlere hem lezzetli hem de kolayca hazırlayabilecekleri “Kemal Kükrer Turşukur” ve “Kemal Kükrer Üzüm Sirkesi” üretiyor.

 tursu2

Kolaylıkla ve zahmetsizce turşu yapmayı sağlayan sirkeli salamura Turşukur; uygun oranlarda %100 yaş üzümden üretilen Üzüm Sirkesi, tuz ve su karışımından meydana geliyor. Geleneksel yöntemlerle üretilen “Kemal Kükrer Üzüm Sirkesi”, ağır damlatmalı mısır fermantasyonu oluşu ile turşuların dayanma ömrünü uzatıyor ve diğer sirkelere göre çok daha lezzetli hale getiriyor. Kemal Kükrer’in Eskişehir’deki fabrikasında teknolojik olarak el değmeden tam otomatik koşullarda üretilen ve sürekli kontrolleri gıda mühendisleri tarafından gerçekleşen Turşukur ile hazırlanan turşular, uygun ortam sıcaklığına göre 10-15 günde hazır hale geliyor.

Üzüm Sirkesi, bağışıklık sistemini güçlendirirken kalp krizi, kanser gibi hastalıklar üzerinde de iyileştirici etki sağlıyor. Kolesterolü düşüren Üzüm Sirkesi, aynı zamanda kan şekeri ve insülinin belirli bir düzeyde kalmasını sağlıyor ve kan şekerinin düşmesi sonucu yaşanan açlık hissini hafifletiyor.

 

Kemal Kükrer Üzüm Sirkesi birçok pet ambalaj alternatifi, Kemal Kükrer Turşukur ise 3lt ve 5lt’lik ambalajlarda raflardaki yerini alıyor.

OKU ➤  Turşulu Pilav

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir