Ana Sayfa » Haber Turu » g2m, Üniversiade 2013 Aşçılık Şampiyonası’nın Ana Sponsoru

g2m, Üniversiade 2013 Aşçılık Şampiyonası’nın Ana Sponsoru


Ürün tedariğinde mutfak profesyonellerinin bir numaralı çözüm ortağı g2m, yeni çağın mesleği olarak tanımladığı aşçılığı desteklemeye devam ediyor. Bu yıl ilki yapılacak olan 1. Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası’nın ana sponsorluğunu üstlenen g2m, genç aşçılara ve aşçılık mesleğine verdiği önemi bir kez daha kanıtlıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi, Dünya Şefler Birliği (WACS), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve MCF Ajans ve Tanıtım’ın katkılarıyla bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası Üniversiade 2013, 2-3 Kasım tarihlerinde Aydın’ın Söke ilçesinde Adnan Menderes Üniversitesi’nin kampüsü olan Söke İşletme Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Mutfak Atölyesi’nde gerçekleşecek. Türkiye’nin dört bir yanından genç aşçıların katılacağı yarışmalarla renklenecek olan Üniversiade 2013, Dünya Şefler Birliği WACS akreditasyonu ile yapılacak.

Genç aşçılara desteklerini sürdüren sektörün güçlü tedarikçisi g2m, şampiyonada yarışacak öğrencilerin ürün ihtiyaçlarını da karşılıyor olacak. g2m Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu ana sponsoru oldukları Üniversiade 2013 Aşçılık Şampiyonası’na dair şöyle konuşuyor: “g2m olarak sektörün lider tedarikçisi konumundayız. Bu da bizlerin sektöre ve özellikle mutfakta söz sahibi aşçılarımıza olan sorumluluklarımızı arttırıyor. Sektörün gelişmesi yönünde atılan her adıma saygı duyuyor ve mümkün olduğunca desteklemeye çalışıyoruz. Dünya Şefler Birliği WACS’ın akredite ettiği ve bu yıl ilki yapılacak Üniversiade 2013 Aşçılık Şampiyonası’nın, genç aşçılarımız için mesleki arenada boy gösterebilecekleri oldukça önemli bir fırsat olduğunu düşünüyor, tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz”.

Türkiye’de turizm otelcilik, ikram hizmetleri ve aşçılık eğitimi veren üniversitelerin katılımları ile gerçekleştirilecek şampiyonaya, her ekip sorumlu bir öğretim elemanı ve 6 öğrenciden oluşan şampiyona takımı ile katılacak. 7 bireysel dalda yarışacak olan öğrenciler, her kategoriden topladıkları puanlarla başarı belgelerini ve madalyalarını alırken aynı zamanda topladıkları puanların yüzdelerini okul takımlarına yazdıracaklar. Türkiye’de üniversitelerde ilk kez uygulanacak olan Black Box (Kapalı Sürpriz Kutu) yarışması ile de yarışmayı tamamlayacaklar.

OKU ➤  YAZ GELDİ, ŞOK DİYET TUZAĞINA DÜŞMEYİN

 

 

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir