Ana Sayfa » Haber Turu » Elita Gıda’nın Başarısı, Avrupa’da Da Tescillendi

Elita Gıda’nın Başarısı, Avrupa’da Da Tescillendi


Türkiye’nin gıda devi Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, büyümeye yönelik geliştirdiği strateji ve kararlılıkla iş dünyasının en prestijli ödüllerinden European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2014 – 2015 kapsamında “Ulusal Şampiyon” unvanını aldı.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri), Avrupa’da önemli başarılara imza atmış farklı sektörlerden şirketler; girişimcilik, istihdam, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik, ithalat-ihracat, büyüme stratejisi, inovasyon gibi kategorilerde değerlendiriyor.

European Business Awards, Avrupa’nın en gözde şirketlerinin dahil olduğu; temelinde yenilikçilik, iş mükemmelliği ve sürdürülebilirlik gibi üç farklı alanda; şirketlerin yarıştığı bir ödül programı. Ödül programında, sorumlu hareket ederek faaliyet gösterdikleri alanda sosyal hayatı ve çevreyi olumlu etkileyen, aynı zamanda yenilikçi ve başarılı uygulamalarla görünürlüklerini artıran ve sürekli gelişim içerisinde olan şirketler yarışıyor. European Business Awards’un ilk aşamasında, ulusal şampiyonlar seçilirken; bir sonraki aşamada ise şirketler, uluslararası Ruban d’Honneur (Onur Kurdelası) na layık görülmek için yarışıyor.

Elita Gıda European Business Awards Büyüme Stratejisi Kategorisi’nde, Türkiye’den “Ulusal Şampiyon” seçildi. Bu ödül beraberinde büyük sorumluluk getirdi. Elita Gıda, BP Target Neutral Yılın Büyüme Stratejisi Ödülü kategorisinde Türkiye’yi temsil ederek, yarışmacı olarak finale kalan farklı ülkelerden on başarılı kurumla yarışmanın ikinci aşamasında yer alacak. Temsil etme ödülünü kazanmak için önce binlerce başvuru arasından ve daha sonra Türkiye’nin en iyi firmaları arasından sıyrılan Elita Gıda, yarışmanın bir sonraki aşaması için hazırlanmaya başladı bile…

Büyümeye verdiği önemle önce Türkiye’de dikkatleri üzerine toplayan ve İSO 500 listesinde “Türkiye’nin En Hızlı Yükselen Gıda Devi” ünvanını alan Elita Gıda, yarışmanın bir sonraki aşamasında uluslararası “Ruban dHonneur” na layık görülmek için yarışacak. Aynı süreçte Avrupa İş Ödülleri’nin internet sitesi üzerinden yapılacak halk oylamasıyla Ulusal Halk Şampiyonu ödülü için yarışacak olan Elita Gıda, bu zorlu aşamayı geçmenin haklı gururunu yaşıyor.

OKU ➤  Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda Komili’ye Bronz Ödülü

Elita Gıda Genel Müdürü İbrahim Ethem CAN alınan ödüle dair şu açıklamayı yaptı: ”Şimdiye kadar uluslararası ölçekteki birçok itibarlı şirketin yarışarak ödül kazandığı European Business Awards’ta, sürdürülebilirliği gözeten büyüme stratejimizle “Ulusal Şampiyon” seçilmekten mutluluk duyuyoruz. Yarışmanın devamında da ülkemizi başarıyla temsil edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir