Ana Sayfa » Haber Turu » Ekici Peynir Türkiye’nin en iyi ambalajları arasında

Ekici Peynir Türkiye’nin en iyi ambalajları arasında


Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici Peynir, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2013 Yarışması’nda “Dört Dörtlük” üçgen şeklindeki kaşar peyniri için özel tasarladığı ambalajı ile “Gümüş Ödül”e layık görüldü.

Ekici Peynir ambalaj konusunda uzman profesyonellerden oluşan Seçici Kurul tarafından “Yetkinlik 2013” ödülüne hak kazanmış ambalajlar üzerinden yapılan ikinci değerlendirmede, 96 tasarım arasından gıda ambalajı kategorisinde “Dört Dörtlük” kaşar peyniri ile “Gümüş Ödül”  aldı. Ödüller Four Seasons İstanbul Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Türkiye’nin uluslararası yetkinliği tanınmış tek ambalaj tasarım yarışması olan Ambalaj Ay Yıldızları 2013 Yarışması’nda, Ekici Peynir Pazarlama İletişimi Sorumlusu Elçin Ekici Öztürk’e ödülünü Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özadam takdim etti.

Kaşar Peyniri Kategorisinde Türkiye’de ilk

Konu ile ilgili açıklama yapan Ekici Peynir Pazarlama İletişimi Sorumlusu Elçin Ekici Öztürk ödülden dolayı memnuniyetini dile getirirken “Dört Dörtlük” Ekici Kaşar Peynir için kendi kategorisinde Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Öztürk yaptığı açıklamada; “Açıldıktan sonra ilk günkü tazeliğini koruyamayan kaşar peynir, tek açılışta tüketilememe sorunundan dolayı zarar görür ve uzun süre saklanamaz.  “Dört Dörtlük”  Ekici Kaşar Peynir 1.000 gramlık ambalajında her biri 250 gr. olan 4 bağımsız üçgen kaşar peynirden oluşuyor. Dolayısıyla ürün ihtiyaç kadar kullanılıyor. Kalan ürünler tazeliğini koruyor. Ayrıca dilimlemede estetiklik ve pratiklik sağlıyor.” dedi.

 

OKU ➤  Hazır Çorba Pazarı 155 Milyon TL’ye Ulaştı

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir