Ana Sayfa » Haber Turu » Dunkin’ Donuts Türkiye’ye Geliyor

Dunkin’ Donuts Türkiye’ye Geliyor


Dünyanın önde gelen kahve ve tatlı çörek zinciri Dunkin’ Brands Group, ünlü markası Dunkin’ Donuts için bayi zinciri yatırımı yapacak güçlü sermaye grupları aradığını açıkladı.

Amerika’da, günün her saatinde molaların sevilen adreslerinden biri olan kahve ve tatlı çörek zinciri Dunkin’ Donuts, Türkiye’nin büyük şehirlerinde restoran açma planlarını açıkladı. Dunkin’ Donuts, bu hamlesi ile uluslararası varlığını güçlendirmeyi hedefleyen stratejisi doğrultusunda Türkiye’de ilk adımı atmış oldu.

Türkiye’deki ilk hedefi, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana olan Dunkin’ Donuts, belirlediği büyüme stratejisini gerçekleştirebilecek, 20 – 25 restorandan oluşacak, bir bölgede veya tüm ülke çapında çalışmalarını sürdürebilecek, sermaye yönünden güçlü gruplar arıyor. Dunkin’ Donuts ülkedeki ilk restoranını 2015 yılının ilk aylarında açmayı ve sonraki 10 yılda restoran sayısını 100’ün üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Dunkin’ Brands Group Uluslararası Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeremy Vitaro; “Türkiye’deki restoran pazarı hızla çeşitleniyor. Bu durum Dunkin’ Donuts için güçlü bir büyüme fırsatı oluşturuyor. Müşterilerimize, sıcak bir atmosferde, hızlı ve kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatla sunma amacımızın, Türk tüketiciler tarafından memnuniyetle karşılanacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Dunkin’ Donuts, Türkiye’nin yanı sıra kısa bir süre önce Hindistan, Guatemala ve Vietnam gibi ülkelere de giriş yaptı. Günümüzde ise
markanın dünya çapında franchising sistemiyle işletilen 3 bin 200 restoranı bulunuyor.

OKU ➤  Ev Yapımı Döner

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir