Ana Sayfa » Haber Turu » Doygun’dan İlk Kez Okullara Özel Katkısız Ekmek

Doygun’dan İlk Kez Okullara Özel Katkısız Ekmek


Ambalajlı katkısız tam buğday ekmeğinin Türkiye’deki ilk üreticisi ve isim babası olan Doygun Ekmek, okul kantinlerine özel yepyeni iki ürüne daha imza attı.

Türkiye’de ilk kez Doygun Ekmek tarafından hayata geçirilen Doygun Tam Buğday Hamburger ve Sandviç Ekmekleri yüzde yüz tam buğday unundan üretiliyor ve hiçbir katkı maddesi içermiyor. Okul kantinlerinde satılan hamburger ve sandviçlerin baş tacı olacak katkısız Doygun Tam Buğday Hamburger ve Sandviç Ekmekleri sağlığını ve lezzetini tam buğday unundan alıyor. Üstelik tam buğdayın uzun süre tok tutma özelliği ile öğrencilerin daha zinde olmasını sağlıyor.

Katkısız Doygun Tam Buğday Hamburger ve Sandviç Ekmekleriyle geleneksel fast food kurallarını yeniden inşa ettiklerini belirten Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, özellikle çocukların hazır yiyeceklere olan düşkünlükleri nedeniyle ilk olarak okul kantinlerinde yer alacaklarını belirtti. Katkısız Doygun Tam Buğday Hamburger ve Sandviç Ekmekleri ile çocuklara ve gençlere tam buğday ekmeğini sevdirmeyi ve sağlıklı beslenme bilincini aşılamayı hedeflediklerini belirten Burcu Özcan, “Bu ürünlerimiz aslında bizim için bir nevi sosyal sorumluluk projesi niteliğinde. Çünkü tam buğday ekmeği kolesterolü düşürmeye, obeziteyi önlemeye, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmekten kanser ve şeker hastalığı riskini azaltmaya kadar pek çok faydası bulunuyor. Kısacası tam buğday ekmeği tam bir sağlık deposu. Bu nedenle çocukların beslenmesinde de tam buğday ekmeğini ihmal etmemek gerekiyor.” dedi.

Kantinciler Odası işbirliği ile kantincilere tam buğday bilinci aşılıyor

Doygun markalı katkısız Tam Buğday Hamburger ve Sandviç Ekmekleri’nin Türkiye’de bir ilk olduğu için iyi anlatılmasına ve anlaşılmasına çok önem verdiklerini söyleyen Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, Kantinciler Odası işbirliği ile İstanbul’daki kantincilerle toplantılar gerçekleştirdiklerini ve kantincilere tam buğday ekmeğiyle ilgili bilgi verdiklerini ifade etti.

OKU ➤  Zeelandia Doruk’tan çölyak hastaları için “Glutensiz Ürün Atölye Çalışması”

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir