Ana Sayfa » Haber Turu » Doğanay, World Food Moscow’da Dünya Devleriyle

Doğanay, World Food Moscow’da Dünya Devleriyle


Şubat ayında Antalya’da gerçekleşen ANFAŞ-BEVEX Fuarı’na katılıp yurt dışından özellikle de Rusya’dan birçok firmayla iş bağlantıları kuran Doğanay Gıda, bu ülkeyle ilişkilerini kuvvetlendiriyor. Geçtiğimiz günlerde Rus iş adamlarına şalgam suyu, sirke, limonata ve nar ekşisi gibi mevcut portföyünü sunan Doğanay, 16-19 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşecek World Food Moscow Fuarı’nda “ilk defa” yer alarak, piyasaya sunduğu yeni ürününü tanıtacak.

2012 yılında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 69 ülkeden 1602 katılımcının yer aldığı World Food Moscow Fuarı’na bu yıl Doğanay Gıda da katılıyor. 16-19 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak fuara “ilk kez” katılan Doğanay, Rusya ile ilk bağlantılarını Şubat ayında gerçekleşen ANFAŞ-BEVEX Fuarı’nda kurmuştu. Bu fuarda Ruslara milli içeceğimiz şalgamı tanıtıp sevdiren Doğanay, World Food Moscow’da yeni ürününü de tattıracak. Rusya gibi büyük ve önemli pazarlarda yer alma konusunda azami efor harcayan Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay, bu sayede diğer Türk üreticilerinin de yolunu açıyor.

İlk Numuneler World Food İstanbul’da Tattırılacak

World Food Moscow’dan önce World Food İstanbul’da yer alacak olan Doğanay Gıda, yeni ürününün ilk numunelerini burada tattıracak. Türkiye’nin alanında en büyüğü olan ve 5-8 Eylül 2013 tarihlerinde CNREXPO’da gerçekleşecek World Food İstanbul Fuarı, katılımcı ve ziyaretçi profili ile Doğanay için oldukça büyük önem taşıyor. Bu yıl 21. kez düzenlenen ve 28. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen Uluslararası Gıda ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nda Doğanay
Gıda 80 m2lik standıyla göz dolduracak. Türkiye şalgam suyu üretiminin yüzde 95’ine sahip olan ve Amerika’dan Hindistan’a 30’dan fazla ülkeye ürünlerini ihraç eden Doğanay Gıda, yeni ürünü ile fuarın önde gelen isimlerinden olacak. Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay, tüm dünyada yankı uyandıracak bu yeni ürünleri sayesinde ihracat yaptığı ülke sayısının da artacağını belirtiyor.

OKU ➤  Mutfak meraklılarının ve profesyonellerin ilk tercihi Wenger Bıçakları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir