Ana Sayfa » Sağlık » Doğadan En Cömert Armağan: Yeşil Çay

Doğadan En Cömert Armağan: Yeşil Çay

yesil‘Günde 2 fincan yeşil çay içiniz.’ Ne yazık ki yaşam kalitemizi artırmak için oldukça değerli olan bu öneriyi çoğumuz atlıyoruz.

Yeşil Çay’ın faydalarının saymakla bitmediğini belirten Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, ‘Her gün 2-3 fincan yeşil çay tüketmek bedeninizi birçok sağlık sorununa karşı koruyor” dedi. Yeşil Çay tüketiminin unutulmaması için önerilerde bulunan Kanar, “Bir kağıda ‘günde 2-3 Fincan Yeşil Çay Mutlaka İçmelisin’ yazın. Bu yazıyı buzdolabının üzerine ya da bilgisayarınızın sağ üst köşesine iliştirin. Bu sayede Yeşil Çay içmeyi unutmayacak ve kendinize bir iyilik yapmış olacaksınız” diye konuştu.

Kanar, faydaları 5000 yıl önce farkedilen ve insan hayatına giren Yeşil Çay’ın faydalarını şu şekilde sıraladı;

• Güne enerjik ve mutlu başlamak için çok basit ve keyifli bir tercih. İçerisindeki kafein türevleri sayesinde yüksek enerji sağlıyor.

• Yeşil Çay, çok güçlü antioksidan içeriği ile kansere karşı doğadan bir armağan olma özelliği taşıyor. Her gün düzenli tüketilen 4-6 fincan yeşil çay mide, kolon, meme ve sindirim sistemi kanseri riskini azaltıyor.

• Yeşil Çay kolesterol için de oldukça faydalı. Daha sağlıklı atan bir kalp için mutlaka tüketilmesi öneriliyor.

• İçeriğindeki antioksidan, damar kalitesinin artmasına destek veriyor. Günde 3-4 fincan yeşil çay, bacaklardaki varis problemini hafifletmeye yardımcı oluyor.

• İnsülin salınımının dengelenmesine destek olan yeşil çay, diyabete karşı gardımızı almamızı sağlıyor. Beklenmedik anda gelen açlık sinyaline karşı bir fincan yeşil çay tüketilmesi öneriliyor.

• Her mevsimde günde 2 fincan yeşil çay tüketerek bağışıklığı yüksek tutmak mümkün. Böylelikle mevsim geçişlerindeki sağlık risklerine karşı vücut dirençli hale geliyor.

• Egzersizden önce ve diyetlere destek olarak tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırıyor ve kilo korumaya yardımcı oluyor.

OKU ➤  Weber Q200 İle Pratik Barbekünün Tadını Çıkarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir