Ana Sayfa » Haber Turu » COOK Mutfağı’nda Yeni Lezzetler Ve Dostluklar Keşfedin

COOK Mutfağı’nda Yeni Lezzetler Ve Dostluklar Keşfedin


Sağlıklı, pratik ve zengin ürün yelpazesiyle yıllardır mutfakların vazgeçilmezi olan COOK yemek yapmayı bir yaşam biçimi olarak görenleri ve usta şefleri COOK Mutfağı sitesi‘nde bir araya getiriyor. Mutfak ürünleriyle olduğu kadar yemek kültüründe de yenilikçi yaklaşımı benimseyen Cook Mutfağı, üye olanların kendi keşfettikleri tarifleri paylaşarak lezzeti çoğaltmaya davet ediyor. Özellikle sitenin detaylı arama modülü sayesinde, artık değme gurmelere taş çıkarabileceksiniz.

COOK-Sedat Tahir A.Ş.’nin yemek yapmayı sevenler ve mutfakta hünerlerini konuşturanlar için açtığı web portalı cookmutfagi.com COOK Mutfağı’nda usta şeflerin önerdiği binbir çeşit lezzet ve mutfakta çok işinize yarayacak pratik bilgiler yer alıyor. Başlangıçlardan pilav ve makarnalara, farklı mutfaklara ait sebze ve et yemeklerinden tatlı ve hamur işlerine, diyet tariflerden aperatiflere kadar zengin bir tarif yelpazesine ustaların videolu anlatımları eşliğinde bir tıkla ulaşabilirsiniz.  Üyelik yoluyla tariflerinizi paylaşabileceğiniz, eklediğiniz arkadaşlara tarif önerebileceğiniz ve yeni lezzetler keşfedebileceğiniz bu platformda deneyimli ustalara online olarak soru sorabilir, kendi tariflerinizi ve videolarınızı yükleyebilir, her işleminiz için puan toplayabilir ve siz de bir COOK Şefi olabilirsiniz.

COOK Mutfağı sitesini yapan COOK-Sedat Tahir A.Ş. Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörü Gökhan Tiritoğlu  sitenin Detaylı Arama özelliğini kullanmanın avantajlarından bahsetti. “ Tarifleri elinizdeki mevcut malzemelere, ağız tadınıza, maliyetine, kalorisine, hazırlama süresine ve hatta pişirme şekline kadar daha bir sürü detay belirterek süzebilirsiniz.  Örneğin işten yorgun geldiniz, bir şeyler hazırlamak için dolabı açtınız, evde birkaç sebze dışında bir şey kalmamış. COOK Mutfağı’nın Detaylı Tarif Arama modülünü açıp evdeki malzemelerinizi girin, yalnız o malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz en lezzetli yemek tariflerini önünüze gelsin. Detaylı aramanın kolaylıkları bununla da sınırlı değil. Sizde alerji yapan veya tadını sevmediğiniz bir malzemeyi eleyerek arama yapabilirsiniz. Örneğin içinde maydanoz bulunan yemekleri yiyemiyorsunuz ve maydanoz olmadan yapabileceğiniz yemekleri merak ediyorsunuz. Yapmanız gereken çok basit; detaylı tarif arama linkine tıklayın, içerisinde olmasını istemediğiniz malzemeleri seçin, COOK Mutfağı size o malzemenin bulunmadığı bütün yemekleri listelesin.  Ya da akşama tatlı yapmak istiyorsunuz, ancak iç kıyan derecede şekerli ve ağır bir tatlıdan ziyade, tatlılık derecesi hafif olan bir tatlı yapmak istiyorsunuz. Detaylı tarif aramamıza girip Lezzet sekmesinden hafif tatlıyı seçin, damak tadınıza göre hafif tatlı olan yemek tarifleri hemen listelensin. COOK Mutfağı yemek yapmayı seven pratik kişilerin çok işine yarayacak.”

OKU ➤  Dolgu Topuklarla Bayram Nostaljisi…

 

Tavsiye

Organik gıdada şampiyon yumurta

Boğaziçi Üniversitesi Analitik ve İçgörü Araştırma Merkezi (AIM), Türkiye’de organik gıda sektörünü masaya yatırdı. Merkezin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir