Ana Sayfa » Haber Turu » Burgu Yiyorum Ne Susuyorum Ne Acıkıyorum

Burgu Yiyorum Ne Susuyorum Ne Acıkıyorum

Burgu Yiyorum Ne Susuyorum Ne Acıkıyorum
Puan ver


Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesi ile artık oruçlu zamanlar daha uzun ve sıcak. Uzmanlar da bu nedenle uzun süre tokluk verecek, susatmayacak besinlerin iftar ve sahur sofralarında bulundurulmasını öneriyor. Yağ ve tuz oranı azaltılmış olan şekli ve lezzetiyle hem Dünyada hem de Türkiye’de bir ilk olan Burgu ise bu besinlere en güzel örnek.

Ramazan ayında en sık tartışılan konulardan biri de beslenme. Neler yemeliyiz? Üç öğün olan yemek düzeninin iki öğüne inmesiyle birlikte hangi besinleri soframızdan eksik etmemeliyiz? Hangi besinleri yersek daha çok tok kalır daha az susarız? gibi birçok konu gündeme gelip tartışılır.

Bu yıl, Ramazan’ın yaz aylarına denk geldiği günler daha uzun ve sıcak. Yağlı ve tuzlu olmayan, uzun süre tokluk verecek, susatmayacak besinleri Ramazan sofralarından eksik etmemeye özen gösteririz. İşte bu besinlerden biri de peynir. Ama az yağlı ve tuzsuz olanların tercih edilmesi gerekiyor. Muratbey’in hem lezzeti hem şekliyle Dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan Burgu peyniri ise sahur ve iftar sofraları için son derece ideal bir ürün. Sadece kahvaltıda değil farklı sunuş imkanları ve lezzetli yemek tarifleri ile ana öğünlerde de yenebilen Burgu, Ramazan ayında da iftar ve sahurların vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. Burgu ile birbirinden lezzetli menüler hazırlayarak iftar sofralarınızda lezzet şöleni yaşatabileceğiniz gibi sahurda da Burgu yiyerek Ramazan ayında sağlıklı beslenmenize katkı sağlayabilirsiniz.

Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Burgu’nun lezzeti ve doğallığı ile sofralarda bir adım öne geçtiğini söyleyerek,
“Burgu, esnek ve elastiki yapısı ile yerken keyif veren, az tuzlu, hafif yapısıyla yedikçe yenmek isteyen bir ürün. Hem atıştırmalık hem de sağlıklı yaşam trendinin beklentilerine cevap veren Burgu’yu doğallığı ile damak tadına düşkün yetişkinler, besleyici değeri ve eğlenceli formu ile de çocuklar neşeyle yiyebiliyor. Kısaca Burgu sağlıklı ve lezzetli beslenmek isteyenler için son derece ideal. İnsanlar Ramazan ayında da Burgu yiyerek, sağlıklı beslenmelerine katkı sağlayabilirler” diye konuştu.

OKU ➤  Sıra Dışı, El Yapımı ve Tamamen Doğal Çikolata Deneyimi

Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu da normal zamanda olduğu gibi Ramazan sofralarında da peynirin yer alması gerektiğine dikkat çekti. Kalsiyumun en zengin kaynağı olan ürünlerden peynir yemeye özen gösterilmesi gerektiğini kaydeden Garipağaoğlu, piyasada birçok peynir çeşidi olduğunu ancak peynirler arasında tuz ve yağ oranı az olan Burgu’nun dikkat çektiğini söyledi. Burgu’nun Ramazan sofraları için son derece uygun bir ürün olduğunu ifade eden Garipağaoğlu, “Domatesle birlikte ekmeğin katığı, salataların süsü, karpuzun yoldaşı, çorba ve makarnanın zenginliği, böreğin katkısı, omletin ana maddesi peyniri Ramazan sofralarınızda mutlaka bulundurun” dedi.

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu KekPuan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir