Ana Sayfa » Haber Turu » Bıçakcılar Dünyaya Açılıyor

Bıçakcılar Dünyaya Açılıyor

Puan ver


Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmak için düğmeye bastı.

Türk medikal sektöründe 1959 yılından beri tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler alanında öncü rol üstlenen Bıçakcılar, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracatın yanı sıra artan kapasite kullanımına istinaden yurt dışında üretim için kolları sıvadı.

80’den fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi malzeme üreticisi Bıçakcılar; İran, Tunus ve Ukrayna’da fabrika kurmayı planlıyor. Bu ülkeler içinde ilk fabrikasını Ukrayana’da 2014 yılında açmayı planlayan Bıçakcılar’ın CEO’su Sadrettin Dai, “Ukrayna’yı, Tunus ve İran izleyecek. Fizibilite çalışmalarına çok uzun zaman önce başladığımız yurtdışı yatırımlarımız yaklaşık 10 milyon dolar. Yurt dışında fabrika kurduğumuz bu 3 ülkeyi zaman içinde başka ülkeler de izleyecek” dedi.

Yeni yatırımlarla önümüzdeki 5 yılda Bıçakcılar’ın küresel piyasalardaki varlığını artırmayı hedeflediklerini belirten Dai, “Piyasaya sunacağımız yeni ürünler ve mevcut üretimde yapılacak kapasite artışları bu büyümenin motoru olacak.  Uluslararası işbirlikleri Bıçakcılar’ın küresel marka olma modelinin temelini oluşturacak” dedi.

Bıçakcılar’ın ihracat yaptığı ülkeler arasında; İtalya, İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya gibi Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinin yanında Tunus, Mısır gibi Afrika ülkeleri ve Endonezya, Filipinler, Sri Lanka gibi Uzakdoğu ülkeleri de yer alıyor. İtalya ve İngiltere’de tek kullanımlık sağlık ürünlerinde pazar lideri olan Bıçakcılar, ayrıca katater grubunda kapasite ve üretim miktarı olarak Avrupa’daki en büyük üretici konumunda bulunuyor.

OKU ➤  Turkmax , Türkiye’nin Bir Numaralı Yemek Kanalı Olacak

Tavsiye

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti

Zeytinyağından Sonra Sofralık Zeytin İhracatı da Artışa Geçti

Puan ver Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti Zeytinyağının ihracat rekorları kırdığı 2017/18 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz