Ana Sayfa » Haber Turu » Bebekler, “Sürmeli” ile kalsiyum depoluyor

Bebekler, “Sürmeli” ile kalsiyum depoluyor

Bebeklerin güçlü kemik ve diş gelişimi için beslenmelerinde peynirin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, tuz oranı düşük sürülebilir peynir olan Sürmeli’nin bebeklere yedirilebileceğini söyledi.

Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, Muratbey’in yoğun AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği hem kesilebilir hem sürülebilir bir peynir olan Sürmeli’nin bebeklere verilebilecek uygun bir peynir çeşidi olduğunu belirtti.

Önemli bir protein kaynağı ve kalsiyum deposu olan peynirin bebeklerin kemik ve diş gelişiminde büyük önem taşıdığına işaret eden Garipağaoğlu, “Bebeklerinin beslenmesinde çok hassas olan anneler, sürülebilir peynir olan Sürmeli’yi bebeklerine rahatlıkla yedirebilirler” dedi. Sürmeli’nin yumuşak olması nedeniyle bebeklerin yerken zorlanmayacaklarını dile getiren Garipağaoğlu, Sürmeli ile annelerin bebeklerinin kalsiyum ihtiyacını da karşılayacaklarını söyledi.

Sürmeli’yi bebekler gibi çocukların da severek tüketeceğini kaydeden Garipağaoğlu,çocukların Sürmeli’yi ekmeklerine sürerek yiyebilecekleri gibi küp küp doğranmış bir şekilde de tüketebileceklerini söyledi. Garipağaoğlu, “Sürmeli beyaz peynir, kahvaltı sofralarını, ara öğünleri renklendirmekte zorlanan annelere de çeşitli sunumlar yapabilme imkanı verecek ve çocuklarına peyniri sevdirmelerinde yardımcı olacak” dedi.

OKU ➤  Kaliteli Et Renginden, Yumuşaklığından, Su Tutmasından ve Tadından Belli Olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir