Ana Sayfa » Haber Turu » Bebekler, “Sürmeli” ile kalsiyum depoluyor

Bebekler, “Sürmeli” ile kalsiyum depoluyor

Bebeklerin güçlü kemik ve diş gelişimi için beslenmelerinde peynirin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, tuz oranı düşük sürülebilir peynir olan Sürmeli’nin bebeklere yedirilebileceğini söyledi.

Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, Muratbey’in yoğun AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği hem kesilebilir hem sürülebilir bir peynir olan Sürmeli’nin bebeklere verilebilecek uygun bir peynir çeşidi olduğunu belirtti.

Önemli bir protein kaynağı ve kalsiyum deposu olan peynirin bebeklerin kemik ve diş gelişiminde büyük önem taşıdığına işaret eden Garipağaoğlu, “Bebeklerinin beslenmesinde çok hassas olan anneler, sürülebilir peynir olan Sürmeli’yi bebeklerine rahatlıkla yedirebilirler” dedi. Sürmeli’nin yumuşak olması nedeniyle bebeklerin yerken zorlanmayacaklarını dile getiren Garipağaoğlu, Sürmeli ile annelerin bebeklerinin kalsiyum ihtiyacını da karşılayacaklarını söyledi.

Sürmeli’yi bebekler gibi çocukların da severek tüketeceğini kaydeden Garipağaoğlu,çocukların Sürmeli’yi ekmeklerine sürerek yiyebilecekleri gibi küp küp doğranmış bir şekilde de tüketebileceklerini söyledi. Garipağaoğlu, “Sürmeli beyaz peynir, kahvaltı sofralarını, ara öğünleri renklendirmekte zorlanan annelere de çeşitli sunumlar yapabilme imkanı verecek ve çocuklarına peyniri sevdirmelerinde yardımcı olacak” dedi.

OKU ➤  Ülker Golf Royal Mini Kuplar İle 4 Farklı Lezzet Bir Araya Geliyor

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.