Ana Sayfa » Haber Turu » Barilla, Ankara’daki Diplomatik Misyonu İtalyan Mutfağıyla Tanıştırdı

Barilla, Ankara’daki Diplomatik Misyonu İtalyan Mutfağıyla Tanıştırdı


Ankara’da görev yapan Diplomatik Misyon mensupları, Barilla’nın gerçekleştirdiği “Masterchef” etkinliğiyle İtalyan lezzetleriyle tanışırken, mutfaktaki hünerlerini de sergilediler.

Dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla, AB Dönem Başkanı İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği ortak organizasyonuyla Ankara’da görevli Ticari ataşelere yönelik düzenlediği “masterchef” organizasyonuyla farklı bir etkinliğe imza atarken, farklı ülkelerin diplomatik misyonlarının mensupları da mutfaktaki hünerlerini sergileme olanağı buldular.

18 Ekim akşamı Ankara Chef Akademi’de gerçekleştirilen etkinliğe, AB ülkelerinin Ticari ataşeleri ve eşleri katıldı. İtalyan mutfağı ve Barilla lezzetleriyle ilgili olarak yapılan sunumun ardından İtalyan gastronomi kültüründen seçkin başlangıçlar ve İtalyan şaraplarını tadan davetliler daha sonra Barilla şefleri eşliğinde atölye çalışmasına katıldılar. İtalyan mutfağına özgü farklı reçeteleri Barilla şeflerinin yönlendirmeleriyle hazırlayan konuklar daha sonra hep birlikte hazırlanan birbirinden farklı yemekleri denediler.

Barilla tarafından düzenlenen resepsiyonda konuklar, hem Barilla’nın sunduğu İtalyan Mutfağı’nın ve gastronomi geleneğinin en özel lezzetlerini tatma olanağı buldular hem de Barilla şefleri eşliğinde İtalyan mutfağının seçkin örneklerini tanıdıkları unutulmaz bir gece yaşadılar.

Bu farklı etkinlikle ilgili Barilla Türkiye Genel Müdürü Güneş Karababa bu etkinliğin İtalyan gastronomi kültürünü farklı coğrafyalardan insanlara tanıtmak açısından büyük önem taşıdığının altını çizdi ve şöyle dedi: “Barilla’yı sadece bir İtalyan makarna markası olarak
değerlendirmek doğru değil. Barilla, makarnanın yanı sıra soslardan unlu mamullere dek çok geniş bir ürün yelpazesinde faaliyet gösteren, yüksek kalite, dengeli beslenme ve sürdürülebilir gelişime odaklanmış bir İtalyan gıda şirketidir. İtalyan gastronomi geleneği ve Akdeniz tipi beslenme bizim en büyük esin kaynağımızdır ve Barilla tüm dünyada bu geleneğin en önemli temsilcilerinden birisidir. Avrupa ülkelerinin ticari ataşeleri ve eşlerinin katıldıkları bu organizasyonda İtalyan mutfağının klasiklerini hep birlikte pişirdik ve denedik. Her anıyla İtalyan geleneklerinin yansıtıldığı bu etkinlikte bulunmak Barilla için büyük bir gurur”.

OKU ➤  Teppenyaki Bonfile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir