Ana Sayfa » Haber Turu » Avrupalı Öğrenciler Seyidoğlu Fabrikasını Ziyaret Etti

Avrupalı Öğrenciler Seyidoğlu Fabrikasını Ziyaret Etti


Avrupa Birliği (AB) Comenius projesi kapsamında Türkiye’yi ziyaret eden Fransa ve İtalya’dan öğrencilerin yer aldığı 27 kişilik heyet geleneksel lezzetleri yerinde tatma adına Seyidoğlu Gıda fabrikasını gezdi. Proje kapsamında Büyükçekmece Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileriyle birlikte Seyidoğlu’nun Hadımköy’deki tesislerini gezen heyet, Osmanlı sofrasının geleneksel tatlılarını tatma ve üretim hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldu.

AB’ye üye 27 ülkenin ve Türkiye’nin de yer aldığı Comenius Projesi ülkeler arası kültür ve eğitim olanaklarının paylaşılmasını kapsıyor. Proje kapsamında İtalya, Fransa ve Türkiye arasındaki öğrenci değişim programı kapsamında Büyükçekmece Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin misafiri olan öğrenciler geleneksel lezzetleri de inceledi. Seyidoğlu Gıda’nın Hadımköy’deki üretim tesislerini ziyaret eden heyet kahvaltının ardından öğretmenleriyle birlikte tatlıların üretim aşamalarını tek tek inceledi. Helva, reçel, tahin, pekmez, çikolata kreması, pasta, sütlü tatlılar, börek ve kurabiye üretim alanlarını gezen heyet yetkililerden detaylı bilgi aldı.

Üretimleriyle ilgili olarak heyete bilgi veren Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Seyidoğlu olarak en ileri teknoloji ve kalite standartlarına uygun olarak 65 yıldır üretim yapıyoruz. Dünyanın 20’ye yakın ülkesine ve Türkiye’nin tamamına ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 400 çalışanımızla 350 çeşit üretim yapıyoruz” diye konuştu.

 

OKU ➤  Hazımsızlıktan Kansızlığa Pek Çok Derde Deva Ramazan Şerbeti

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir