Ana Sayfa » Haber Turu » Arbella Makarna 12.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde

Arbella Makarna 12.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde

Puan ver


Arbella Makarna bu yıl on ikincisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’de makarna yarışmaları kategorisine sponsor oldu.

12-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğe 28 ülkenin önde gelen aşçıları katılıyor. Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası gastronomi yarışması birbirinden özel tariflere ve görsellere sahne oluyor.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nun öncülüğünde, Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde yapılacak yarışmalarda başarı gösteren şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikaların sahipleri olacaklar. Yarışmaya bireysel ve ekip olarak katılabilecek olan yarışmacılar tatlı, sebze oymacılığı, orijinal Türk yemeği, balık, makarna, kuzu, Asya ve Uzakdoğu mutfağı gibi kategorilerde yarışabilecekler.

Arbella’nın sponsoru olduğu makarna yarışmalarında lise ve üniversite düzeyi okulların öğrenci
aşçıları yarışıyor. Ekiplerin yarışacağı son gün yılın altın Türk şefi ve genç sefi, yılın en iyi lisesi ve üniversitesi belirlenecek.

OKU ➤  Pekin’de Türk Yiyecekleri Kültür Festivali’ne Çiğ Köfte Damgasını Vurdu

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Puan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz