Ana Sayfa » Haber Turu » 3M Petrifilm Plakaları 30 yaşında

3M Petrifilm Plakaları 30 yaşında


3M Gıda Güvenliği 30 yılda 2,857 adet Eyfel Kulesi’ne eşit miktarda Petrifilm Plaka üretti, milyonlarca ürünü tasdik etti.

İlk kez 1984 yılında piyasaya sunulan 3M Petrifilm Plakaları, verimli ve güvenilir koloni yorumlanması ile yiyecek ve içecek prosesörlerinin sayımında endüstri standardı olarak kabul ediliyor.

3M Gıda Güvenliği, kullanımı ve yorumlanması kolay indikatör testinde dünya standardı olan devrim niteliğindeki buluşu Petrifilm™ Plakaları’nın 30. yılını kutluyor. İlk kez 1984 yılında piyasaya sunulan 3M Petrifilm Plaka teknolojisi, o günden bu yana uzun süredir verimli ve güvenilir koloni yorumlanması ile yiyecek ve içecek prosesörlerinin sayımında endüstri standardı olarak kabul ediliyor. Tam otuz yıldır, dünyanın çeşitli yerlerindeki gıda güvenliği profesyonelleri hızlı, güvenilir ve hassas mikrobiyal indikatör testlerinde 3M Petrifilm Plakaları’nı kullanıyor. 1984 yılında bu yana 2 milyarı aşkın Petrifilm Plaka üretildi. Tüm bu plakalar uç uca eklense dünyanın çevresinde 5 kere dolaşabilir; üst üste dizilse 2,857 adet Eyfel Kulesi’ne eşit olurdu.

3M Petrifilm Plakaları gıda güvenliğinde dünya standardı

3M Türkiye Gıda Güvenliği Satış Müdürü Alp Saraçoğlu, “3M Petrifilm Plakaları’nın çıkışı, indikatör test teknolojisinde büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Müşterilerimiz hem yöntemin hassaslığı ve tutarlılığından hem de Petrifilm Plakaları’nın kullanımıyla elde ettikleri operasyonel verimlilikten övgüyle söz ediyorlar. Dünya genelinde Petrifilm’in kullanımı artmaya devam ediyor; bu da ürünün değerini ve sektöre sunduğu faydayı ortaya koyuyor.” diyor.

Yiyecek ve içecek organizmaları için sunduğu geniş yelpazesi, otomatik okuyucusu, portföyündeki 16 patent ve yeni inovasyonlarla gelişmeyi sürdüren gıda güvenliği teknolojisi hız kesmiyor. 3M Petrifilm Plakaları portföyü çıktığı günden bu yana belirgin bir şekilde genişledi. Şu an 14 mikrobiyal kantitatif test bulunuyor; bunların en yenisi olan 3M™ Petrifilm™ Hızlı Maya ve Küf Sayım Plakaları ile 48 saat gibi kısa bir sürede maya ve küfün deteksiyonu mümkün hale geliyor. Ayrıca, 3M kısa süre önce yeni salmonellanın kalitatif deteksiyonu ve biokimyasal konfirmasyonunu sağlayan 3M Petrifilm Salmonella Express Sistemi’ni piyasaya sundu.

OKU ➤  Akel, Züchex Fuarı'nda 40 değişik model sergileyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir