Ana Sayfa » Sağlık » Yüksek Lifli Ekmek ile Zayıflayın

Yüksek Lifli Ekmek ile Zayıflayın

mayaYuva markasının beslenme Danışmanı Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı, ekmeğin bazı yanlış diyetlerde iddia edildiği gibi kilo aldırmadığını belirterek “Aksine kilo verdiriyor. Sağlıklı zayıflamak için beslenme programlarında yüksek lifli ekmeklere yer verilmesi gerekiyor.” diyor.

Hayatımızda beslenmeyle ilgili yaptığımız herşeyi dengede tutabilmek önemli.  Bilinenin aksine diyetteyken ekmeği hayatımızdan çıkarmak çok yanlış bir inanış. Yalnızca doğru ekmeği doğru miktarlarda tüketmek gerekiyor.

B grubu vitaminler içeren ekmeğin her öğünde yeterli miktarlarda tüketilmesinde sakınca olmadığını belirten Banu Topalakçı “kişi için yeterli miktarda tüketilen tahıl oranı yüksek ve gıda güvenliği açısından uygun şartlarda hazırlanmış bir ekmeğin son derece faydalı olduğunu; 300 g ekmek alan bir insanın günlük ihtiyacı olan enerjinin yüzde 30-36′sını, proteinin ise 39-42′sini ekmekten karşılayabildiğinin altını çizmektedir.

Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımının,  yüksek besin değeri ve tuzsuz içeriği ile sağlıklı bir beslenme sağlarken aynı zamanda lezzetten ödün vermediğini bildiren Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı, hem ekmek yapma makinesinde hem de elde ekmek yapmaya uygun olan bu ürünün düşük kalori ve yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminin çalışmasına ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olduğunu belirtiyor.

 

OKU ➤  Sağlıklı Beslenme Kahvaltıyla Başlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir