Ana Sayfa » Haber Turu » Yudum Zeytinyağı yeni şişesinde

Yudum Zeytinyağı yeni şişesinde

Puan ver


Yudum Zeytinyağı, modacı Ümit Ünal’ın özel tasarımıyla sınırlı sayıda üretilen ince ve zarif şişesiyle yakında raflarda yerini alacak.

“Yemeğine gençlik kat” sloganıyla hafif tadı ve gurme lezzetiyle sofralarımızda yer alan Yudum Zeytinyağı, ünlü modacı Ümit Ünal’ın tasarladığı sınırlı sayıda şişedeki özel ürününü tüketicisiyle buluşturdu. Keramik ve toprağın dokusunu cama aktaran yeni şişesiyle “Yudum Limited Edition Zeytinyağı”, olası en ince ağızlık formuyla zeytinyağı sevenlerin beğenisine sunuldu. Yudum Zeytinyağı’nın yenilikçi yaklaşımıyla ortaya çıkan yeni şişesi, zeytinyağına farklı bir estetik kazandırmış oldu.

Doğallığı, tadı ve kokusuyla olduğu kadar şişesiyle de farkını ortaya koyan Yudum Zeytinyağı’nın bu özel şişesindeki zeytinyağı da Ayvalık’ta tek bir bahçeden toplanarak özel olarak üretildi.

“Yudum Limited Edition Zeytinyağı” projesiyle hayata geçen şişe tasarımcısı modacı Ümit Ünal, projenin kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Ayvalık’a gittim, zeytinyağının tüm üretim aşamasını inceledim. Yudum zeytinyağı şişe tasarımı, benim için şişe tasarımından daha fazla bir anlatım, bir hatırlatma… Herşey doğadan… Şişeyi tasarlarken; arkeoloji eğitimim, arkaik dönem,  cam ve şişe formlarının insan hayatındaki evreleri bu projeyle yeniden canlandı bende… El işçiliğinin en özel çalışmasıyla cam atölyesinde hazırlanan şişeler bu yüzden sınırlı sayıda olacak” dedi.

AYDINLIK ÇAĞIN YENİ “FORM”U

Değişen ve gelişen yaşam kültürü, paylaşımların mutfağa, lezzetlere değdiği bir dönemde, yeni nesil bir form oluşturmak istediğini belirten ünlü modacı Ünal, en ince ağızlık formatıyla ilk olan şişeyle ilgili olarak şunları söyledi: “En ham haliyle beyaz kum hissini veren bir seramik. Cam, zeytin yeşili  tonlarında ve beyaz mat seramik üstündeki tüm yazılar yine zeytin yeşili… Şişenin en orjinal ve zor yanı ise ince uzun bir ağızlığa sahip olması. Tasarımın gerçekleşme sürecinde bizi en zorlayan evre buydu. Tabii tasarımın olmazsa olmazıydı çünkü kullanım sırasında bu ince uzun ağızlık yeni bir estetik ve ritim sergileyecek.”

OKU ➤  Kuşağzı Mantı

Üstün lezzetler dönemi yaşadığımıza dikkat çeken Ünal, “Yeni aydınlık çağın yeni formu bu” diyor ve ekliyor: “Şişenin kutu tasarımı da tasarımın başka bir parçası ve aynı zamanda tamamlayıcı nitelikte oldu. Şişe ve kutu birbirlerini tamamlayan formdalar.”

YEMEĞİNE GENÇLİK KAT

27 yıldır kalitesiyle mutfakların vazgeçilmez markası olan Yudum, sıcak-soğuk tüm yemekleri, salata ve kahvaltıları eşsiz bir ziyafete çeviriyor. Yudum Zeytinyağı ağızda hafif ve yumuşak bir tat bırakan mükemmel lezzeti ve hafif aromasıyla öne çıkıyor. Türkiye’nin lider sıvıyağ üreticisi Yudum Gıda, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile zeytinyağının sağlık ve lezzetini Yudum hafifliği ile buluşturuyor.

Tat, aroma ve koku bakımından uzman tadımcılar tarafından test edilerek üretilen Yudum Zeytinyağı, natürel sızma, natürel ege sızma, soğuk sıkma ve riviera çeşitleri ile yemeklere, kahvaltılara ve salatalara hem lezzet hem de sağlık katıyor. Hiçbir işlemden geçirilmeden, saf ve doğal olarak üretilen, mükemmel tat ve kokuya sahip Yudum Natürel Sızma Zeytinyağı, Ayvalık zeytinlerinden, Yudum Ege Natürel Sızma Zeytinyağı Güney Ege zeytinlerinden elde ediliyor. Yudum Soğuk Sıkma Natürel Sızma Zeytinyağı ise Ayvalık zeytinlerinin soğuk suyla pres edilmesiyle elde edilen ve nadir bulunan bir zeytinyağı.

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz