Ana Sayfa » Haber Turu » Yıldız Holding, Sürdürülebilir Kakao Üretimi İçin Destek Veriyor

Yıldız Holding, Sürdürülebilir Kakao Üretimi İçin Destek Veriyor

Puan ver


Yıldız Holding, dünyanın üç büyük çikolata üreticisi ile birlikte sürdürülebilir kakao üretimine destek oluyor. Holding 2014 yılı boyunca Fildişi Sahili’ndeki kakao üreticilerinin yaşam ve çalışma koşullarını iyileştirmek amacıyla yatırım yapacak.

Türkiye’nin lider gıda firması Yıldız Holding, PACTS (Kakao İzlenirliği ve Sürdürülebilirliği için Üretici Birliği – Processors Alliance for Cocoa Traceability and Sustainability) programının sponsoru oldu.

Çevreye duyarlı ve profesyonel bir üretim zinciri oluştururken verimi artırmayı hedefleyen PACTS, bu doğrultuda kakao üretimi yapan çiftçilerin eğitilmesi, agronomi (tarım bilimi) desteği verilmesi ve yenilikçi üretim uygulamalarının öğretilmesini gerçekleştiriyor.

Sözkonusu sponsorluk kapsamında Yıldız Holding, 2014 yılı boyunca PACTS’in Fildişi Sahili’ndeki kakao üreticilerinin yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi programına yatırım yapacak. Bu yatırım, PACTS fermantasyon ve kurutma merkezlerinin içilebilir su ve güneş enerjisi ihtiyacını karşılayacak. Böylelikle merkezlerdeki ekiplerin çalışmalarını önemli ölçüde kolaylaştıracak.

İçilebilir Su Yatırımı

2014’ün ilk yarısında, Fildişi Sahili’nde içilebilir su erişimi olmayan seçilmiş 8 merkeze yatırım yapılacak. Sondaj yapılacak noktalar, her bir merkezde 100 ile 4.000 kişiye temiz su sağlayacak. Her bir bölge için, nüfus oranına, coğrafi konumuna ve
jeomorfolojik araştırma sonuçlarına göre özel bir sondaj sistemi ihtiyacı olacak. Proje tamamlandığında sağlıksız içme suyu kaynaklı hastalıklarda azalma ve yerel halkın sağlık şartlarında iyileşme sağlanacak.

Merkezlerin Aydınlatılması

Sponsorluk kapsamında, 15 kurutma merkezine güneş aydınlatma sistemleri kurulacak. Güneş panelleri sayesinde binaların hem iç hem dış aydınlatması yapılacak. Ayrıca elektrikli aletler günlük 7 saate kadar şarj edilebilecek. Böylece güvenlik seviyesi ve gece çalışmalarındaki görüş alanı artacak.

OKU ➤  Bademli Tavuklu Ilık Salata

Tavsiye

Parmesanlı Grissini

Parmesanlı Grissini

Parmesanlı Grissini3.7 (73.33%) 3 Oy Parmesanlı Grissini (2 Tepsi İçin)   Malzemeler: 3 su bardağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz