Ana Sayfa » Haber Turu » Yeni 250 Ml’lik ‘CamPET’ Şişe Okul Kantinlerinde

Yeni 250 Ml’lik ‘CamPET’ Şişe Okul Kantinlerinde


1997 yılından beri sıvı gıda sektöründe sağlıklı ürünlerle yer almak ve adını dünyaya bu yolla duyurmak için çalışmalar yapan Doğanay Gıda, ürünlerinin lezzetini ve tazeliğini daha uzun süre koruyan yeni içi cam dışı pet ‘CamPET’ ambalajı ile artık okullarda. 1 litrelik ambalajından sonra çocuklara yönelik 250 ml’lik ‘CamPET’ porsiyonda limonata üreten firma, ürününü başta okul kantinleri olmak üzere tüm Türkiye’ye dağıtmaya başladı.

08.12.2014, İstanbul. En çok şalgam suyu ile tanınan ve geçtiğimiz yaz kullanmaya başladığı içi cam dışı pet ‘CamPET’ ambalajla adından çokça söz ettiren Doğanay Gıda, üretim şekliyle 7’den 70’e her yaş grubuna hitap ediyor. Doğanay, portföyündeki koruyucu ve gıda boyası içermeyen limonatası, sıfır şeker ve sıfır kalori içeren şalgam suyu ve yüzde 100 sıkma portakal suyu ile, çocukların da en rahat tüketilebilecek ürünleri üreten firma. Lezzetinden dolayı çocukların çok sık tükettiği limonatasının, raf ömrünü ve tazeliğini ürünün sadece ‘cam’a temas etmesini sağlayan CamPET ambalajlar ile, koruyucu kullanmadan,  daha uzun süre koruyan Doğanay, pet şişenin kırılmazlık avantajı ile de çocukları korumaya devam ediyor.

250 Ml’lik Şişelerde Sıkma Portakal Suyu da Geliyor

2011 yılında yayınlanan “Okul Kantinlerinde Satışa Uygun Yiyecek ve İçecekler Listesi” 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı başında güncellendi. Bu güncellemeye göre bu yıl da; Okul yemekhaneleri ve kantinlerde doğal maden suları hariç, dengesiz beslenmeye ve şişmanlığa sebep olabilecek, enerji yoğunluğu yüksek, besin değeri düşük enerji içecekleri, gazlı, kolalı ve aromalı içecekler ile kızartma ve cipslerin satışı yapılmayacak. Bu yasa ile meyve suları, limonatalar, taze-sıkma içecekler hem içerdikleri vitamin ve mineral değerleri hem de düşük kalorileri sebebiyle kantinlerde hak ettiği değeri buluyor. Düşük kalorili, meyve-sebze içerikli ürünleri ile dikkat çeken Doğanay, ailelerin çocuklarına tembihleyeceği ve beslenme çantasına koyacağı marka. Çocuklara uygun porsiyondaki yeni 250 ml’lik CamPET ambalajı ile Türkiye’deki tüm okul kantinlerinde yerini almaya başlayan limonatalara, kısa zamanda Doğanay’ın koruyucusuz yüzde 100 sıkma portakal suyu ve içeriğinde şeker barındırmayan şalgam suyu da eklenecek.

OKU ➤  Dr. Oetker, Geleneksel Lezzetler Serisine Yeni Bir Ürün Daha Ekledi: Şekerpare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir