Ana Sayfa » Haber Turu » Taylan Kümeli: “Vitamin ve Mineraller Doğru Zamanda Doğru Kişilere Verilmeli ”

Taylan Kümeli: “Vitamin ve Mineraller Doğru Zamanda Doğru Kişilere Verilmeli ”

eiruEuro OTC Pharma Türkiye, Taylan Kümeli’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de eczacılarla buluşacağı “Sağlık İçinden Gelir” toplantılarıyla günümüz çevre koşullarında vitamin ve mineral kullanımının önemine dikkat çekiyor.

İnsan vücudunun sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan ve vücudun kendi kendine oluşturamadığı vitamin ve minerallerin alınması büyük önem taşıyor. İnsan vücudunun dengeli beslenme ile sağlayabileceği vitamin ve mineral temini, günümüz çevre ve yaşam koşullarında imkansız hale gelmiş durumda.

Alman mühendislik ve teknolojisi ile kaliteli ve güvenilir vitamin ve mineraller üreten Euro OTC Pharma, Taylan Kümeli’nin eczacılara sağlıklı beslenmeyi anlatacağı “Sağlık İçinden Gelir” toplantılarıyla EuRho Vital vitamin ve mineralleri ile tüm Türkiye’de öncülük yapmayı hedefliyor. Euro OTC Pharma GMBH Dünya CEO’su Jürgen Beyer bilgilendirici toplantıların büyük önem taşıdığını dile getirirken “Euro OTC Pharma olarak Alman mühendislik ve teknolojisi ile üretilmiş vitamin ve mineral markası “EuRho Vital” ile önemli bir konuda ihtiyaçlara cevap vereceğimize inanıyoruz” dedi.

Konuyla ilgili bilgi veren Diyetisyen Taylan Kümeli Euro OTC Pharma ile İstanbul, Ankara ve İzmir’de eczacılara yönelik olarak düzenlenecek olan “Sağlık İçinden Gelir” buluşmalarıyla toplumdaki vitamin ve mineral eksikliğine dikkat çekeceklerini dile getirirken günümüzün vitamin almamızı gerektiren koşulları hakkında şunları söyledi : “İnsanoğlu her geçen gün doğasına aykırı yaşamanın dozunu arttırıyor. Stres, hava kirliliği, hareketsizlik, doğallıktan uzak üretilen besinler, hızlı ve keyifsiz yenen yiyecekler, bu girdabın içine bizi daha fazla çekiyor.”

Vitaminlerin hayatımızın olmazsa olmazları olduğunu dile getiren Taylan Kümeli sözlerine şöyle devam etti : “ Vitamin mineral yetersizlikleri ülkemizde önemli bir sorun oluşturuyor. Yetersiz ve dengesiz beslenme, besinlerin satın alınması, hazırlanması, pişirilmesi sırasında oluşan kayıplar, vücuttaki bir emilim bozukluğu, enfeksiyonlar, ilaç, alkol ve sigara kullanımı, doğum kontrol haplarının kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Doğurganlık çağındaki kadınlar ve küçük çocuklar vitamin ve mineral yetersizlikleri yönünden daha fazla risk altındadır. Dışarıdan vitamin takviyesinin gerekli olduğu durumları düşük enerji içeren diyet tüketenler, dengeli beslenmeyi sağlayamayanlar, öejetaryenler, demir yetersizliği olanlar, bebek ve çocuklar, gebe ve emzikli kadınlar, menopoz sonrası kemik kaybı fazla olan kadınlar, yaşlılar, uzun süre ilaç kullananlar, alerjik hastalıkları olanlar, beslenme tedavisi alanlar, diyaliz tedavisi gören hastalar olarak özetleyebiliriz.”

OKU ➤  Arby's'in Beef'n Cheddar'ına 'Acı' geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir