Ana Sayfa » Haber Turu » Sütaş’ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü

Sütaş’ın Enerji Yönetimine Sürdürülebilir İş Ödülü


Doğa dostu uygulamalarıyla sektöre öncülük eden Sütaş, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği yarışmada, Aksaray Biyogaz ve Enerji Tesisi’yle Sürdürülebilir İş Ödülü’nü kazandı.

Sütaş, sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği enerji tesislerindeki faaliyetleriyle Sürdürülebilir İş Ödülleri yarışmasında “Karbon ve Enerji Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yeşil İş Konferansı kapsamında yapılan ödül töreninde konuşan Sütaş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serpil Veral,  şirketlerin hem çevreye saygı olmak hem de ekonomik değer üretmek adına, bütün kaynakları en verimli şekilde kullanmaları gerektiğini söyledi. Serpil Veral, “Sütaş’ta kullandığımız bütün doğal kaynakları bir emanet olarak görüyor ve en verimli şekilde değerlendirip geri dönüştürme sorumluluğu ile davranıyoruz.  Misyonumuzun bize yüklediği bu sorumluluğu yerine getirirken Sürdürülebilirlik Akademisinin ödülüne layık görülmek bizi hem son derece mutlu etti hem de bu alanda yapacağımız projeler için bizi teşvik etti.” dedi.

Serpil Veral: “2015 sonunda enerji ihtiyacımızın yarısını kendi tesislerimde üreteceğiz”

Serpil Veral sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzde bir ‘ilk’e imza atarak kurduğumuz Biyogaz ve Enerji tesislerimizde bir yıl içinde çok önemli sonuçlar elde ettik. Aksaray’daki enerji tesislerimizde fabrika atıklarını, çiftliklerin gübrelerini ve ürün firelerini elektrik enerjisi ve ısı enerjisine dönüştürüyoruz. Şu anda toplam enerji ihtiyacımızın %25’ini kendi geri dönüşüm tesislerimizden elde ediyoruz. Karacabey’deki biyogaz tesisimizin devreye alınması ve yeni kapasite artırma yatırımlarıyla 2015 sonuna kadar enerji ihtiyacımızın yarısından çoğunu kendi tesislerimizde üreteceğiz.”

OKU ➤  Oruçla Dinlenen Mideyi Bayram Ziyafetiyle Şoka Sokmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir