Ana Sayfa » Haber Turu » Sultanahmet Köftecisi’nden üniversitelilere destek

Sultanahmet Köftecisi’nden üniversitelilere destek

Sultanahmet Köftecisi’nden üniversitelilere destek
Puan ver


İlk yurt dışı şubesini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açarak uluslararası marka olma yolunda adımını atan Tarihi Sultanahmet Köftecisi,  94 yıllık geleneğinde önemli yer tutan ‘’kazandığını paylaşma’’ anlayışını üniversitelilere sponsor olarak sürdürüyor.

Tarihi Sultanahmet Köftecisi, İstanbul Üniversitesi ile Sabancı Üniversitesi’nin yıl sonu etkinliklerine sponsor olarak destek sağladı.

İstanbul Üniversitesi’nde ‘’Bahar Şenliği’’, Sabancı Üniversitesi’nde ise ‘’Offtown Festival’’ adı altında düzenlenen yılsonu etkinliklerine binlerce öğrenci katıldı.

İstanbul Üniversitesi’nin Avcılar Yerleşkesindeki şenlikte, birçok sanatçı; Sabancı Üniversitesi Yerleşkesi’ndeki ‘’Offtown Festivali’nde ise Jay-Jay Johanson, Yüksek Sadakat, Bedük, Athena ve Candan Erçetin sahne aldı.

Konserler ve diğer etkinliklere katılan öğrenciler, doyasıya eğlenerek final sınavları öncesi stres attılar.

Etkinliklere sponsor olan Tarihi Sultanahmet Köftecisi,  94 yıllık lezzetini yerleşkelerde kurulan stantlarda üniversite gençliğine sundu. Usta ellerde, baharat kullanılmaksızın et, ekmek, soğan ve tuzun mütevazı birleşimiyle hazırlanan ve mangal ateşinde pişirilen köfteler,  stantlar önünde kuyruk oluşturan üniversiteliler tarafından adeta kapışıldı.

Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin 3.kuşak temsilcisi Mehmet Tezçakın ve ortağı Murat Koçyiğit, İstanbul ve Sabancı üniversitelerinden
gelen sponsorluk taleplerini memnuniyetle kabul ettiklerini belirterek,  ‘’94 yıldır süren geleneğimizde kazandığımızı paylaşmak da önemli bir yer tutuyor. Üniversite gençlerine destek olmaktan büyük mutluluk duyduk.  Geçen yıl da Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Brandmarker 2012 etkinliğine sponsor olduk. Hem etkinlikler için ikramlar gönderdik hem de  etkinliğe katılan yabancı konukları dükkanımızda ağırladık. Yabancı konukların, ilk kez tattıkları köftemiz ,sunumumuz ve personelimiz hakkındaki yorumları bizleri gururlandırdı’’ dediler.

Sultanahmet Köftecisi, bir süre önce de İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün ‘’Umut Okulu’’ projesi kapsamında Adayaman’dan gelen 2 köy okulunun öğrencilerini dükkanında ağırlamıştı.

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tariflerPuan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz