Ana Sayfa » Haber Turu » Sokak Gurmeleri İş Başında!

Sokak Gurmeleri İş Başında!

blog1Prontotour blog sitesi, en çok seyahat edilen ülkelerin sokak lezzetleri hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Ülkelerle ilgili genel kültür araştırmaları, yaşam stilleri ve damak zevkleri gibi pek çok konuda bilgi veren, blog.prontotour.com ilginç bir araştırmaya daha yer veriyor. Seyahatlerin en plansız etkinlikleri, şüphesiz o ülkelerin ayaküstü atıştırmalık lezzetlerini tatmaktır. Karnınız acıktığında restoranda oturup yemek yemek yerine bir büfenin önünde durup sokak lezzetlerinin tadına bakarak tur keyfinizi artırabilirsiniz.

Barselona’nın meşhur sokak lezzeti Tapas, bu şehre seyahat eden herkesin en çok tükettiği yiyeceklerden. Küçük bir dilim ekmeğin üzerine çeşitli gıda ürünlerinin eklenmesi ile yapılan Tapas’ın yüzlerce çeşidi bulunuyor. Barselona’ya gelen turistler en az İspanyollar kadar Tapas’ın tiryakisi oluyor.

Patso’nun Amsterdam versiyonu olan Patat, şehrin büyüleyici atmosferinde verilen en lezzetli mola. Patat, çok sayıda farklı sos ve peynir ile tüketiliyor. Et, pirinç ve domates gibi gıdaların harmanlanarak, ekmek kırıntılarıyla kaplandıktan sonra kızartılmasıyla oluşan efsane lezzete Roma’da Suppli deniyor. Romalılar şehri ziyaret eden turistleri, bu lezzetin bağımlılık oluşturduğu konusunda uyarmadan edemiyormuş.

Falafel, et tüketiminin oldukça yaygın olduğu Ortadoğu ülkelerine giden vejetaryenlerin can simidi olma özelliği taşıyor. Çeşitli mevsim sebzelerinin bir blog2lavaşa sarılarak dürüm haline getirilmesiyle oluşan bu lezzet, et severlerin de gözdesi. Türk mutfağında da tüketimi yaygın olan Krep, Paris sokaklarının neredeyse tamamına kokusunu vermiş durumda. Genelde Nutella gibi tatlılarla tüketilen krep, kimi zaman et ürünleriyle birlikte de tüketilebiliyor.

Orta Avrupa’da hangi şehre gitseniz, Trdelnik ile karşılaşmanız mümkün oluyor. Prag, Trdelnik konusunda eksper olmuş destinasyonların başında geliyor. Özellikle Noel dönemlerinde tüm şehrin Trdelnik kokması, Prag severlerin yakından tanıdığı bir durum.

Prontotour’la gittiğiniz ülkelerin meşhur yerlerini gezerken, sokak lezzetleriyle de damak zevkinizi geliştireceksiniz.

OKU ➤  Doğadan En Cömert Armağan: Yeşil Çay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir