Ana Sayfa » Sağlık » Ramazan Ayına Özel 30 Tarifi Doygun’la Hayata Dair’de

Ramazan Ayına Özel 30 Tarifi Doygun’la Hayata Dair’de

kino1Doygun Ekmek’in sosyal medyada hayata geçen Doygun’la Hayata Dair projesi, Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar’ın Ramazan’a özel tarifleriyle temmuz ayında dolu dolu devam ediyor.

Uzun yaz günlerine denk gelen Ramazan döneminde iftar ve sahur için tok tutan, sağlıklı, çorba, ana yemek ve tatlı tariflerinden oluşan 30 farklı lezzet Ramazan sofralarını şenlendiriyor. Elvan Odabaşı Kanar bu aya özel yazısıyla Ramazan dönemi beslenmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar, sağlıklı ve dengeli iftar ve sahur sofralarının püf noktaları gibi önemli konulara değiniyor. Ramazan’ı kilo almadan, acıkmadan, sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirmek isteyenler Doygun’la Hayata Dair’de buluşuyor.

Her ay olduğu gibi Temmuz ayında da Doygun Ekmek takipçilerinin sorularını yanıtlayan Diyetisyen Kanar, Doygun’un kağıt ambalajlı tam buğday ekmeğini kullanarak hazırladığı Fit Kebap tarif videosu ile Ramazan sofralarına lezzet katıyor.

Beslenmeyle ilgili en çok merak edilen konuların ve fit tariflerin videoları Doygun Ekmek’in Facebook ve Twitter sayfalarının yanı sıra Doygun TV’de ve Doygun’un tambugday.com bloğunda izlenebiliyor.

Doygun’la Hayata Dair Hakkında

Doygun’la Hayata Dair projesinin ilk etabı Doygun’un Facebook sayfasında Süper Dadı olarak da bilinen Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen ile start almıştı. Yeşim Varol Şen, Doygun Ekmek’in Facebook sayfasında her hafta ilişkiler, evlilikler, çocuklar gibi hayata dair farklı konulardaki yazılarını paylaşıyor ve konuyla ilgili gelen sorulara yanıt veriyordu. İkinci etap ise Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar ile devam etti. Kanar’ın da her hafta farklı konulardaki yazıları ve Doygun Ekmek takipçileri için hazırladığı fit tarifleri Doygun’un Facebook sayfasında yayımlanıyor ve Kanar takipçilerin sorularını yanıtlıyordu. Doygun’la kino2Hayata Dair’in üçüncü etabı da Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar ile devam ediyor. Sağlıklı beslenmeyle ilgili yazılarına ek olarak beslenme konusunda akıllara takılan soruları videolarla yanıtlayan Kanar, ayrıca düşük kalorili tarif videoları ile kilo vermek, fit kalmak ve çocuklarına sağlıklı menüler hazırlamak isteyen Doygun Ekmek takipçilerine sesleniyor.

OKU ➤  Bir Çay Kaşığı Tuzu Azalt, Ömrü Uzat!

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olan Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, Türkiye’de beslenme alanında birçok konuda ilklere imza attı. Öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik eğitim programı Akıllı Beslenme Çantam, Türkiye’nin ilk ücretsiz diyet ve sağlık gazetesi olan Sıfır Kalori ve İpek Kadınlar gibi pek çok projenin hayata geçmesini sağlayan Kanar’ın “Doya Doya Zayıfla” isimli bir sağlıklı yaşam kitabı da bulunuyor. Formeo’nun kurucu diyetisyeni olan Elvan Odabaşı Kanar’ın önderliğinde diyette ekmeğin önemini vurgulamak için sosyal medya üzerinden hayata geçirilen “Diyetimde Ekmeğime Dokunma” grubu, diyetisyenler ve beslenmede ekmeğin önemini bilen herkes tarafından büyük ilgi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir