Ana Sayfa » Haber Turu » Raflarda Farklı Fiyata Son…

Raflarda Farklı Fiyata Son…

1444631910_etiket_son

Ürün satın alınırken rafta görülen fiyat ile kasada karşılaşılan fiyat farkı, tüketici ile satıcı arasındaki sorundur. Dijital raf etiketi kullanmaya başlayan mağazalar raftaki fiyatlarla kasa arasındaki uyumu yakalıyor, hızlı ve esnek fiyat değişiklikleri ile müşteri memnuniyetsizliğinin önüne geçiliyor.

Mobit Bilişim Teknolojik Hizmetler Direktörü Bahattin Alcan, “Dijital raf etiket sistemi tüm mağazalarda aynı anda fiyatları değiştirip yönetmeye yardım eden gelişmiş satış destek sistemidir. Markaların mağaza sayısı arttıkça, satılan ürünler çeşitlendikçe kağıda basılan etiketlerde yaşanan sorunlarla daha sık karşılaşmaya başlandığını, bunun da günümüzde en büyük müşteri memnuniyetsizliği sorunu olduğunu söyledi.”

Alcan “Perakende firmaları için müşteri sayısının artırılması ve mağazaların yüksek ciro yapmasına katkı sağlayan en önemli şey ürün çeşitliliğidir. Ürün çeşitliliği arttıkça, raf etiketlerinin yönetilmesi daha da karmaşık hale gelir. Perakende mağazaları için satışı olumsuz etkileyen bu sorunu dijital raf etiketleri ile çözmek mümkün. Mobit Bilişim’in Türkiye Distribütörlüğünü yaptığı Dünya devi Hanshow Dijital Etiket firması tarafından geliştirilen bu etiketlerde üç farklı uygulama bulunuyor. Birinci grupta standart raf önlerine takılan dijital etiketler var. İkinci grupta şarküteri, bakliyat ve kuruyemiş reyonlarında kullanılan dijital etiketler. Üçüncü grupta ise perakende için en çok kullanılacak olan 10 inch büyüklüğündeki ve sebze meyve reyonlarında konumlandırılacak dijital etiketlerdir. IP standartlarında olan suya dayanıklı etiketlerin 2-3 yıl batarya ömrü ve beş yıl ürün garantisi var. 45 metre yarıçapı olan bir alanda yer alan yaklaşık 10.000 – 15.000 adet etikete 5 dakikada fiyat güncellemesi yapılabilmektedir.” dedi.

Hızlı Promosyon Değişikliklerine Olanak Sağlar…

Alcan, Firmaların dijital etikete geçmek için pek çok sebebi olduğunu, tüketicinin de keyifli ve sorunsuz bir alışveriş için dijital etiket kullanan yerlerden alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz söyledi. “Mağazalar dijital etikete geçince kısa bir süre içinde ciddi bir iş yükünden ve fiyat tutarsızlıklarından kurtulacaktır diyen Alcan, “Rafta ürün fiyat bilgisi ile kasadaki ürün fiyat bilgisi her zaman aynı olacaktır. Her zaman müşteri memnuniyeti sağlanacaktır. Raf ve kasadaki fiyat uyumu müşterilerin kuruma olan güvenini artıracaktır. Etiket basılması ile ortaya çıkan iş kaybının, harcanan zamanın önüne geçilecektir, kağıt tasarrufu sağlanacaktır. Aslında toplam sahip olma maliyeti düşük ve hataların ortadan kalkmasına katkı sağlayacak bir sistemdir. Hızlı ve esnek fiyat değişikliğinin yapılmasına mümkün olacaktır. Zincir mağazalarda aynı anda fiyat güncellemesi yapılabilecektir. Hızlı ve farklı promosyonlar ve indirimler için kolaylık sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir