Ana Sayfa » Haber Turu » OBA Makarna’ya 2 ödül birden

OBA Makarna’ya 2 ödül birden

OBA Makarna’ya 2 ödül birden
Puan ver


Makarna sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından OBA Makarna, “Anadolu Kaplanları-Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” ödül töreninde “İhracatını En Fazla Artıran 5 Şirket” kategorisinde birincilik ve “Cirosunu en fazla artıran 5 şirket” kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

Oba Makarna, “Anadolu Kaplanları-Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” ödül töreninde “İhracatını En Fazla Artıran 5 Şirket” kategorisinde birincilik ve “Cirosunu En Fazla Artıran 5 Şirket” kategorisinde ikincilik ödülü aldı. Oba Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü, istikrarın ve son 10 yılda başarıyla uygulanan ekonomi politikalarının ve aktif dış politikanın, yatırımın ve ihracatın önünü açtığını dile getirdi. Oba Makarna’nın büyüme süreci hakkında katılımcılara bilgi veren Özgüçlü, şöyle devam etti: “1966 yılında kurulan Oba, 2011 yılında 50 milyon Euro yatırımla 110 bin metrekare alana kurulan yeni tesislerimiz ile ülkemizin en büyük üretim ve satış kapasitesine sahip en genç fabrikasıdır. Oba Makarna bugün itibarıyla üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’nin birinci ve dünyanın ikinci makarna üreticisidir. Ülkemizin toplam makarna ihracatının yüzde 20’sini biz yapıyoruz” dedi.

Oba Makarna’nın yalnız makarna değil irmik ihracatında da önemli bir paya sahip olduğunu kaydeden Özgüçlü, “Ülkemizin irmik ihracatının yüzde 50’sini yine biz yapıyoruz. Yani her 2 kilogram irmiğin 1 kilogramını Oba ihraç etmektedir. İhracattaki başarıda kaliteli üretimimiz, kaliteli hizmet ve istikrar en önemli etkenlerdendir” dedi.

OKU ➤  Emsan’dan Yepyeni Ürün: Pıtırcık Çay Saati Takımı

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu KekPuan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz