Ana Sayfa » Haber Turu » Metro ‘Kasap Okulu’ Açtı

Metro ‘Kasap Okulu’ Açtı

kasapMetro Toptancı Market, başta et kategorisinde çalışan personeli olmak üzere tüm çalışanlarını, et konusunda eğitmek amacıyla Kasap Okulu açtı. İstanbul’da başlayan eğitimler, zamanla diğer şehirlerdeki Metro çalışanları için de tekrarlanacak.

Metro Toptancı Market, başta et satışı konusunda çalışanlar olmak üzere tüm personelini et konusunda bilgilendirmek ve eğitmek amacıyla Kasap Okulu’nu hayata geçirdi.

İlk eğitim İstanbul’daki bir tedarikçiye ait tesiste gerçekleşirken, gelecek dönemde farklı şehirlerde çalışan Metro personeli için de eğitimlerin tekrarlanması planlanıyor.

Metro, ilk sene içinde toplam 50 personele eğitim vermeyi, uzun vadede ise tüm çalışanlarını Kasap Okulu’nda eğitime tabi tutmayı hedefliyor.

Işıkgece: “Etin dilinden anlayan personelle müşterimize hizmet vermek istiyoruz”

Metro Toptancı Market Taze Ürünler Grup Müdürü Ayşin Işıkgece, müşterilerinin et konusundaki taleplerini daha iyi anlayarak ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmeyi amaçladıklarını söyledi. Işıkgece, “Et, her yönüyle diğer gıda gruplarından ayrılan bir bölüm, dolayısıyla etin kendine özgü bir dili bulunuyor. Bu sebeple müşterilerimizin en doğru hizmeti verebilmek için ilgili kişilerinin tamamının da bu dili öğrenmesi gerektiğine inanıyoruz. Metro Kasap Okulu’nda Türkiye’deki hayvan ırklarına ve ticari olarak değerlendirilen tüm et parçalarına dair temel bilgiler, fiyatlandırma metotları, farklı müşteri tiplerinin talepleri ve et pişirme teknikleri gibi konulara değiniliyor. Hatta eğitimin bir bölümünde katılımcılar, ellerine çelik eldiven giyerek et parçalama ve kesme teknikleri konusunda da eğitim alıyorlar” şeklinde konuştu.

Metro bünyesinde çalışan et kategorisi personeli, kalite güvence personeli ve profesyonel kasapların verdiği eğitimin ilki, İstanbul’da et departmanı müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Bir sonraki eğitime saha satış ekibinin ve büyük müşterilerden sorumlu personelin de katılması planlanıyor.

OKU ➤  Arçelik Vizon Renkli Ankastre Serisi Göz Kamaştırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir