Ana Sayfa » Haber Turu » Makarna Devi Barilla, Ürünlerini Üç Boyut Teknolojisiyle Etiketliyor

Makarna Devi Barilla, Ürünlerini Üç Boyut Teknolojisiyle Etiketliyor


Barilla, Ürün Etiketleme sistemlerini Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformuyla Yönetiyor.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, makarna sektöründe dünya lideri Barilla’nın dünya çapındaki faaliyetlerinde paket etiketi oluşturma sürecini geliştirmek için “Perfect Package” endüstri çözüm deneyimini seçtiğini duyurdu. “Perfect Package”ın çizim ve etiketleme becerileri ile Barilla etiket tasarımı ve onaylama sürecini sadeleştirdi, çizim tasarımına ayrılan süreyi kısalttı ve yasal uyumluluğu geliştirdi.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, makarna sektöründe dünya lideri Barilla’nın dünya çapındaki faaliyetlerinde paket etiketi oluşum sürecini geliştirmek için “Perfect Package” endüstri çözüm deneyimini seçtiğini duyurdu. “Perfect Package”ın çizim ve etiketleme becerileri ile Barilla etiket tasarımı ve onaylama sürecini sadeleştirdi, çizim tasarımına ayrılan süreyi kısalttı ve yasal uyumluluğu geliştirdi.

Barilla’nın ambalaj geliştirme süresini ve maliyetini düşürmek için çizim ve etiket oluşturma sürecini kolaylaştırması ve tüm paydaşlarının metin, logo ve tasarımlar dahil ambalajlamanın tüm öğelerine güvenli bir şekilde dijital erişim sağlaması gerekiyordu.

100 ülkede yaklaşık 1500 markanın ambalaj tasarımlarının verimli bir şekilde yönetilmesi son derece karmaşık bir süreç. Barilla’nın sattığı binlerce paketin doğru metin, görünüş ve hisse sahip olması, müşterilerin beklentilerini karşılaması ve uluslararası düzenlemelere sadık kalması gibi birçok etmene uygunluğundan emin olmak için şirket departmanlarının ve oluşturma ajansların birlikte çalışması gerekiyor.

3DEXPERIENCE Platformunu temel alan “Perfect Package” Barilla’nın paydaşları için özel bir etiketleme çözümü ve en güncel ürün bilgilerine güvenli dijital erişim olanağı sunuyor. Paydaşların artık kağıt maketler ile çalışmalarına gerek kalmadığı için yeni etiketleme döngü süresi de kısaldı. Çözüm, etiket tasarımı ve onaylama sürecini hızlandırırken kaliteyi yükseltip, etiket oluşturma maliyetlerini azalttı. Bununla birlikte daha önce şirket dışında ajanslarda bulunan tasarım ve fikri mülkiyet haklarının Barilla’ya geri dönmesini sağladı.

OKU ➤  Nestlé, OXFAM’ın Sürdürülebilirlik Sıralamasındaki Liderliğini Koruyor

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir