Ana Sayfa » Haber Turu » Lipton Yöresel Keşifler serisiyle Anadolu’ya lezzetli bir yolculuğa çıkın

Lipton Yöresel Keşifler serisiyle Anadolu’ya lezzetli bir yolculuğa çıkın


Yeni Lipton Yöresel Keşifler serisinde Akdeniz, Ege ve Güneydoğu’nun yöresel bitkileri, zengin lezzetleri ile farklı bir bitki&meyve çayı deneyimi yaşamak isteyen çay tutkunları için Lipton paketlerine giriyor.

Yeni Yöresel Keşifler serisi ile “yöresellik” trendini çay keyfiyle buluşturan ilk marka olan Lipton, çay severlere farklı tatlar sunma konusundaki öncülüğünü sürdürüyor. Anadolu’nun sevilen lezzetleriyle özel bir bitki ve meyve çayı deneyimi sunan Lipton Yöresel Keşifler, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden toplanan doğal bitki ve meyveleri Lipton uzmanlığıyla harmanladı.

Anadolu bitkilerine Lipton yorumu

Akdeniz Yolculuğu: Akdeniz Bölgesi’nin bilinen lezzetleri portakal ve mandalinanın kabukları özenle kurutularak bitki ve meyvelerle harmanlandı. Çay severleri her yudumda keyifli bir Akdeniz yolculuğuna çıkaracak bu zengin çay lezzetinin içinde, limon otu, biberiye, melisa yaprağı ve kıvırcık nane de bulunuyor.

Ege Sefası: Ege Bölgesi’nin meşhur lezzetleri karabaş otu ve zeytin yaprağı, bölgenin en sevilen bitki ve meyveleriyle harmanlandı. Zengin lezzetiyle Ege’yi hatırlatan Ege Sefası, adaçayı, biberiye ve dut yaprağıyla tamamlandı.

Güneydoğu Efsanesi: Güneydoğu Anadolu’nun gizemli lezzeti zahter, özenle toplanan bitki ve meyvelerle harmanlandı. Her yudumda gizemli Güneydoğu efsanesini yaşatan bu çok özel lezzetin içerisinde elma, nar kabuğu, biberiye ve meyan kökü de bulunuyor.

 

OKU ➤  Günde İki Bardak Süt, Ramazanda ve Bayramda Alınan Kilolardan Kurtulmaya Yardımcı Oluyor

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir