Ana Sayfa » Haber Turu » Lipton, ‘kurbağayı takip et’ diyor

Lipton, ‘kurbağayı takip et’ diyor


Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesiyle Doğu Karadeniz’de adeta bölgesel kalkınma hamlesi başlatarak ürünlerinde Yağmur Ormanları Birliği’nin Yeşil Kurbağa damgasını bulundurmaya hak kazanan Lipton, proje kapsamında yapılanları viral video aracılığıyla paylaşıyor.

Verimliliğini yitirerek ekonomik ömrünün neredeyse %75’ini dolduran Türk çayının geleceğini kurtarmak için üç yıl önce Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi ile yola çıkan Lipton, projenin ayrıntılarını, hedefleri ve proje dahilinde yapılan çalışmaları kurbagayitakipet.com adlı site aracılığıyla paylaşıma açtı. Videoların da yer aldığı internet sitesi aracılığıyla Unilever’in sürdürülebilirlik vizyonu ve markanın bu kapsamda gerçekleştirdiği projeleri ayrıntılarıyla anlatan Lipton, projenin global ortağı olan dünyaca ünlü çevre kuruluşu Yağmur Ormanları Birliği’ni de tanıtıyor.

Sürdürülebilir çay tarımına dikkat çekiliyor

Türk çayının geleceğine sahip çıkmak üzere yola çıkan Lipton, kurbagayitakipet.com aracılığıyla sunduğu videolarla sürdürülebilirlik
kavramını en anlaşılır haliyle anlatmayı başarıyor. Sitenin “Haydi İzle” kısmında yer alan videolar, Unilever’in sürdürülebilirliğe bakışının yanı sıra sürdürülebilir çay tarımı ve Yağmur Ormanları Birliği’nin uygulamalarını yalın bir dille sunuyor.  Özellikle videolar bölümündeki Kurbağayı Takip Et videosuyla çay bitkisinin ekonomik ömrünün azalmasına vurgu yapılırken “bir gün çay bitkisi olmazsa ne olur” sorusuna da eğlenceli bir şekilde dikkat çekiliyor. Tüm bu uygulamalarla Lipton alan her tüketicinin sürdürülebilir çay tarımına somut katkıda bulunduğu da vurgulanmış oluyor.

 

OKU ➤  Lezita Pratik Şef Ailesi’nin en yeni lezzeti

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir