Ana Sayfa » Haber Turu » Lezzet Hazzını Keşfedin

Lezzet Hazzını Keşfedin

1444136618_s__zma_zeytinya____

Lezzet Hazzını Keşfedin

Datça’da, 400 bin metrekare alan üzerine kurulu, organik sertifikalı Olive Farm çiftliğinde yetiştirilen farklı cinslerdeki zeytin ağaçlarından, zeytinler zarar görmeden elle toplanır ve hiç beklemeden üretime girer. Böylece mahsul asit oranı yükselmeden ve okside olmadan zeytinyağına dönüşmüş olur. Zeytinlerin erken hasat olması yağın daha düşük asitli, daha aromatik ve daha taze olmasını sağlar. Erken hasat zeytinler 27 derecede sıkıldığından vitamin ve antioksidan değerlerinde bir kayıp oluşmaz ve bu yöntemle yaklaşık yedi kilo zeytinden ancak bir litreye yakın zeytinyağı elde edilebilir. Serinin tüm ürünleri güneş ışığından etkilenmemesi ve kullanım ömrünün uzaması adına siyah cam şişelerde paketlenir.

Şimdi, “Organik Erken Hasat Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağları” ile zeytinyağı lezzetini yeniden keşfe ve damak keyfinden ödün vermeksizin sağlıklı sofralar kurmanın tam zamanı. Olive Farm Tatlı Elma Sirkesi’nın ayrıcalıklı lezzetine varmak isteyenler, Olive Farm Kuruçeşmede’ki mağazasını veya online alış veriş için ise www.olivefarm.com.tr adresini ziyaret edebilirler.

1444136558_ac___biberli_zeytinya____

Organik Ayvalık Zeytinyağı

Olive Farm’ın genç ayvalık cinsi ağaçlarından elde edilir. Tadı ve kokusu hafif olan Olive Farm Organik Ayvalık Zeytinyağı zengin aroması ile yeni başlayanlar için ideal bir zeytinyağıdır.

Organik Memecik Zeytinyağı

Memecik zeytini sadece Datça ve yöresinde yetişen bir zeytin türüdür. Tadı gibi kıvamı da yoğun olan bu zeytinyağı, egenin efsanevi tadını taşımaktadır. Memecik zeytini zaman kaybetmeden sıkıma alınır ve birkaç saat içinde sıkım sona erer. Tadından, kokusundan doğal ve sağlıklı yapısından hiçbir şey kaybetmez.

Datça Organik Zeytinyağı

Datça’daki Olive Farm arazisinde 1995 yılında adapte edilen Ayvalık cinsi zeytinler ile Datça yöresine has Memecik ağaçlarından toplanan, yeşilden pembeye dönmüş zeytinlerin hiç bekletilmeden ve başka hiçbir karışıma izin verilmeksizin soğuk sıkma yöntemi ile elde edilen özel üretim zeytinyağı çeşididir. Akdeniz ve Ege Bölgesi iklimini içinde harmanlayan Datça florasındaki organik topraklardan gelen kendine özgü yumuşak tat ve kokuya sahip olan bu özel üretim zeytinyağının rengi açık sarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir