Ana Sayfa » Haber Turu » Kristal Yağları’na Helal Gıda Sertifikası

Kristal Yağları’na Helal Gıda Sertifikası


75 yıldır Türkiye’de zeytinyağı sektörüne öncülük eden Kristal Yağları “ Helal Gıda Sertifikası”nı da alarak sektördeki kaliteli hizmet anlayışını bir kez daha tescillemiş oldu.

Ayvalık ve İzmir Bornova’daki tesislerinde üretim yapan, yurtiçi satışlarının yanı sıra birçok ülkeye ihracat yapan Kristal Yağları, kuruluşunun 75. senesinde gerçekleştirdiği birçok yeniliğe “Helal Gıda” sertifikasını ekleyerek sektörün yenilikçi ve öncü firması olamaya devam ediyor.

Bulunduğu her platformda zeytinyağı tüketiminin arttırılması için Türkiye’de üretim kalitesinin gelişmesinin önemine dikkat çeken Kristal Yağları, dünyada en çok itibar edilen “Gimdes Halal” sertifikasını da alarak sahip olduğu ISO 9001 ve 22000 Kalite belgelerinin yanına bir yenisini ekledi.

Helal Gıda Sertifikasının, gıdalarda, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bir bilirkişi hizmeti sunan kuruluş tarafından verilerek, belli aralıklarda denetlendiğini söyleyen Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh, “Kristal Yağları olarak Türkiye ve yurtdışında “Kıymetli Türk Zeytinyağlarını” tanıtmak ve en iyi şekilde temsil edebilmek için elimizden gelen her türlü imkanı tüketicilere sunmaya gayret ediyoruz. ” dedi.

Her geçen gün dünya çapında Helal Gıda Sertifikalı ürünleri tercih eden kişi sayısının arttığını ifade eden Dologh, tercihini Helal Gıda
yönünde kullanan tüketicilerin gönül rahatlığı ile Kristal ürünlerini tüketebileceklerini belirtti.

OKU ➤  Mutfaklarda Breville farkını yakalayın!

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir