Ana Sayfa » Haber Turu » Komşu’nun Pastacılık Yağlarını Sunar Yağ Gönderiyor

Komşu’nun Pastacılık Yağlarını Sunar Yağ Gönderiyor


Adanalı gıda devi Sunar Grup bünyesinde yer alan Sunar Yağ; mısır yağından ayçiçek yağına ve ev dışı tüketime yönelik margarine kadar geniş ürün yelpazesi ile, Türkiye ve dünyada yağ üretiminde önemli bir yere sahip.  Ev dışı tüketim pazarında da yağ konusundaki iddiasını kanıtlayan Sunar Yağ, komşu ülkelerin pastacılık yağlarını tedarik etmesi ile dikkat çekiyor.

Türkiye her yıl artan gıda ürünleri ihracatı ile son yıllarda komşu ülkelerin gıda üssü haline geldi. Mısır yağını tarladan sofraya üretebilen Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı tesislerden birine sahip olan Sunar Yağ; geniş ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Ev dışı tüketim pazarı ve pastacılık sektörüne yönelik ürettiği margarinlerini Sunar Profesyonel markası ile pazara sunan Elita Gıda, komşu ülkelerin pasta yağlarını tedarik eden en önemli bitkisel yağ üreticilerinden biri konumunda bulunuyor.

2011 yılından itibaren de profesyonellere yönelik endüstriyel margarin üretimlerine başladıklarını belirten Elita Gıda Genel Müdürü İbrahim Ethem Can, “Komşu ülkelerden gelen talepler üzerine 2011 yılında üretimine başladığımız ev dışı tüketime yönelik margarinlerimizle, ihraç pazarlarda önemli bir Pazar payı elde ettik. 2011 yılından bu yana komşu ülkelerin margarinlerini, pasta yağlarını biz gönderiyoruz. Yani komşu ülkelerin pasta yağları Türkiye’den gidiyor. Merkezi Brüksel’de bulunan “Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü” ITQI tarafından Sunar Profesyonel Pasta margarinimize verilen “Üstün Lezzet Ödülü” ile, sektörde daima öncü olduğumuzu kanıtladık. Ev dışı tüketim ve catering kanalına yönelik margarinlerinin yanında, bu yıl ihracata yönelik olan paket margarin üretimine de giriş yaptık” diyor.

Yağ sektöründe ilk 5 firma arasında yer alan Elita Gıda’nın çok hızlı büyüyen bir şirket olduğuna dikkat çeken İbrahim Ethem Can;
şirketin büyümesinde ihracatın etkisinin çok büyük olduğuna dikkat çekerek, üretilen ürünlerin yaklaşık yüzde 60’ının ihraç edildiğini söylüyor.

OKU ➤  Sezon Pirinç’te Şeffaflık Dönemi

Komşuya pasta yağı göndermenin yanı sıra çeşitli etkinlikler ile bu ürünlerin kullanımını konusunda da çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu amaçla profesyonel şeflere yönelik eğitim seminerleri de veren Sunar Yağ demo şefleri, Sunar Profesyonel ürün çeşitlerinin tanıtımını ve bu ürünlerle hazırlanabilecek farklı tarifleri profesyonel şeflerle paylaşıyor ve yakın ülkelerdeki pazarlara gidip uygulamalar da yapıyorlar.

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir