Ana Sayfa » Haber Turu » Knorr’dan Yepyeni Bir Çorba

Knorr’dan Yepyeni Bir Çorba

knorrKurulduğu günden bu güne bulunduğu toprakların lezzet miraslarına sahip çıkan, unutulmuş tatları sihirli dokunuşlarla tekrar gün yüzüne çıkaran Knorr, bu Ramazan’da da iftar sofralarını yepyeni bir lezzetle buluşturuyor.

Tam mevsiminde toplanan sebzeleri, doğal yöntemlerle kurutarak birbirinden lezzetli ürünleri sofralara taşıyan Knorr, şimdi de çorbaseverleri Ege’nin lezzet esintileriyle taçlanan yeni yöresel çorbasıyla buluşturuyor. Ege yöresinin hafif ve lezzetli mutfak kültürünü yansıtan Knorr’un yeni Ramazan çorbası “Ege Usulü” Sızma Zeytinyağlı Erişteli Domates, iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olmaya aday.

Lezzetli ve Tam Bir Egeli

Knorr şeflerinin Ege mutfağından ilham alarak hazırladığı, sızma zeytinyağının lezzet, besleyicilik ve hafiflik kattığı, “Ege Usulü” Sızma Zeytinyağlı Erişteli Domates Çorbası; kıpkırmızı domateslerin, sızma zeytinyağının ve eriştenin mükemmel uyumunu lezzetseverlere sunuyor.

Knorr’un yeni yöresel çorbası, Ege’nin zengin topraklarındaki zeytin ağaçlarından özenle seçilerek toplanan zeytinlerden üretilen sızma zeytinyağı ile taçlanıyor. Mevsiminde toplanan ve kurutulan domates, kırmızı biber ve baharatlarla birleşen çorba damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakırken Anadolu’nun vazgeçilmezi erişte ise, çorbanın doyuruculuğunu arttırıyor.

Geleneksel Anadolu Lezzetleri, Yöresel Çorbalar ile Yeniden Hayat Buluyor

Knorr şeflerinin uzmanlığı ve yemek tutkusunu günümüzün lezzet anlayışıyla harmanlayan Knorr, medeniyetler beşiği Anadolu’nun lezzetlerine Yöresel Çorbalar kategorisi ile yeniden hayat veriyor.

Anadolu’yu bölge bölge dolaşan şefleri ile Knorr, unutulmaya yüz tutmuş çorba tariflerini topluyor ve onları yeniden yorumlayarak gelecek nesillere taşıyor. Yöresel Çorbalar kategorisinde; Analı Kızlı Çorbası, Kazdağı Çorbası, Mantı Çorbası, Tutmaç Çobası, Yuvalama Çorbası gibi toplam 14 çorba bulunuyor.

OKU ➤  Mutfakların yeni şefi Arnica Maestro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir