Ana Sayfa » Haber Turu » Kışı Çorba Ve Bitki Çayıyla Geçirdik

Kışı Çorba Ve Bitki Çayıyla Geçirdik

kipaKipa’ya göre sağlık veren bitki çayları, protein kaynağı bakliyatlar, içimizi ısıtan çorbalar, vitamin deposu mevsim meyveleri ve birbirinden leziz yaş pastalar geride bırakmaya hazırlandığımız kış aylarının yükselen trendleri oldu.

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, soğuk kış aylarında sunduğu kaliteli ürünler ve aile bütçesine katkı sağlayan teklifleriyle müşterilerinin içini ısıttı. Yurt genelindeki Kipa mağazalarında bu yıl bitki çayı, kahve, reçel, çorba, kuruyemiş ve yaş pasta gibi gibi ürünlerin satış oranı, bir önceki yıla kıyasla büyük artış gösterdi. Her hafta alışverişlerini Kipa’dan yapan 1,5 milyon müşterinin geride bırakmaya hazırlandığımız kış mevsimindeki gıda tüketim trendlerine dair detaylar ise şöyle:

Bitki Çayı Tüketimimiz Yüzde 16 Arttı

Kipa müşterileri kış aylarında çay ve kahve içecekleri bir önceki yıla kıyasla çok daha fazla miktarda tüketti. Şifa kaynağı bitki çaylarının satışında yüzde 16, dökme çayda yüzde 19, kahve ve diğer sıcak içeceklerde ise yüzde 23 oranında artış yaşandı.

Soğuk Kış Günlerinde Çorbayla Isındık

Çorbalar yüzde 10’lık artışla bu kış daha çok tercih edilen ürünleri arasına girerken, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi reçel çeşitlerinin satışlarında da yüzde 12 artış kaydedildi.

Bu Kış Kuruyemişe Doyduk

Müşteriler, sağlık kaynağı kuruyemişleri bu yıl geçtiğimiz yıldan daha fazla tüketti. Paketli kuruyemiş satışlarında yüzde 19, açık kuruyemiş satışlarında ise yüzde 27’lik artış kaydedildi.

Ev Yapımı Yaş Pasta Satışları Yüzde 25 Arttı

Damak tadını bilen ve tatlılardan vazgeçemeyen Kipa müşterileri ise bu kış yaş pastaları tercih etti. Lezzetli ev yapımı yaş pastaların satışlarında yüzde 25 oranında artış yaşandı.

580 Bin Muz, 550 Bin Portakal Tükettik

Kipa müşterileri kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin deposu meyveleri de bolca tüketti. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında portakal satışı 580 bine, muz satışı ise 550 bine ulaştı.

OKU ➤  Altınmarka, Çikolata Grubu’nu Akademi İnoksan’da Bursalı Şeflere Tanıttı!

KİPA Markalı Bakliyatlarla Sofraları Zenginleştirdik

Protein açısından zengin bakliyatlar da sıkça tercih edilen ürünler arasındaydı. Kipa markalı bakliyet ürünleri, 2 ve 3 TL gibi aile bütçesine katkı sağlayan fiyatlarıyla sofralara lezzet kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir