Ana Sayfa » Haber Turu » Jamie Oliver Mutfağını Eğitim Ve Değişime Açıyor

Jamie Oliver Mutfağını Eğitim Ve Değişime Açıyor


24Kitchen, zengin yayın akışına dünyaca ünlü şef Jamie Oliver’ın sosyal sorumluluk projelerinin anlatıldığı programları da ekliyor. İngiliz şefin yeni programlarında, okulu bırakmış gençlerin eğitilmesinden obezite kriziyle mücadeleye kadar çok çeşitli konular ele alınıyor.

Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen, dünyanın dört bir yanından ünlü şeflerin hazırladığı programlardan oluşan yayın akışını İngiliz şef Jamie Oliver’ın sosyal sorumluluk projelerinin anlatıldığı programlarla zenginleştiriyor. Temmuz ayında yayına giren programlarda, Oliver’ın özellikle eğitim ve sağlık alanlarında gerçekleştirdiği projeler işleniyor. Bu kapsamda, okulu bırakmış gençlere mutfak eğitimi verilmesinden obezite kriziyle mücadeleye kadar çok çeşitli konular ele alınıyor.

İşsiz gençlere mutfak eğitimi
Oliver, eğitimin önemini yeniden hatırlatan “Jamie’nin Hayal Okulu”isimli programında, İngiltere’nin ilham kaynaklarıyla bir araya geliyor ve okulu bırakmış 20 gencin hayatına yepyeni bir yön vermek için kolları sıvıyor. Yaşları 16 ile 18 arasında değişen bu gençler, uzmanlar eşliğinde heyecan verici bir eğitim sürecinden geçiyorlar. Oliver, sadece 7 ayda bir restoranı sıfırdan oluşturup 15 işsiz genci eğittiği “Mutfakta Jamie Var” isimli programında, yemek yapmakla hiç ilgisi olmayan kişilere yemek yapmayı öğretmek ve kısıtlı bütçeyle bir mutfağı yenilemek gibi türlü zorluklarla mücadele ediyor. “Jamie’nin Aradığı Şef”, Oliver’ın Londra’da kurduğu ve yeterli imkana sahip olmayan gençleri eğittiği Fifteen Restoran’dan mezun olan gençler arasındaki “tatlı” rekabete odaklanıyor. Oliver, 50’yi aşkın gencin arasından kimin en tepeye çıkabileceğini görmek amacıyla bir yarışma düzenliyor. Ünlü şef, “Mutfakta Jamie Var – Avustralya” isimli programında ise eğitim projelerini dünyanın diğer ucuna taşıyor ve yakın arkadaşı Tobie Pullock ile Avustralya’daki ilk Fifteen Restoran’ı açıyor. İkili, muhteşem yemeklerin eğitim değil tutkunun sonucu olduğunu göstermek için 16-24 yaş arası gençlere yeni restoranlarında eğitim veriyor.

OKU ➤  Tupperware’den Sihirli Doğrayıcı: Dilim Dilim

Yemek devrimi her yerde
Oliver’ın sağlık alanındaki çalışmaları da en az eğitim alanındakiler kadar çarpıcı. İngiliz şef, Emmy ödüllü “Jamie’nin Yemek Devrimi”
isimli programında, obezite, kalp hastalıkları ve diyabet ile mücadele etmek için Amerika’nın en sağlıksız şehri olarak bilinen Huntington’a (West Virginia) gidiyor ve sadece birkaç ay içinde bu şehri tüm ülkeye örnek olacak şekilde değiştirmeye çalışıyor. Oliver’ın resmi dilekçe için 600 binden fazla imzanın toplandığı yemek devrimi kampanyası, Jennifer Aniston, Ricky Gervais, Queen Raina ve Oprah Winfrey gibi ünlülerden de destek görüyor. Oliver’ın bir diğer sağlık projesi ise“Jamie’nin Yemek Bakanlığı” isimli programına konu oluyor. İngiltere’deki okullarda daha sağlıklı yemekler servis edilmesi için mücadele veren Oliver, bir sonraki adımda, gittikçe büyüyen obezite kriziyle başa çıkmaya çalışıyor. 2. Dünya Savaşı’nın ardından görülen kıtlık sırasında İngilizlerin sağlıklı beslenmeleri için oluşturulan Yemek Bakanlığı’ndan ilham alan başarılı şef, İngiltere’deki her evde her gün taze yemek pişirilmesini amaçlayan bir yemek devrimi başlatıyor.

Oliver’ın kamera arkası görüntüleri
24Kitchen, Oliver’ın sosyal içerikli programlarının yanı sıra mutfak ve macera dolu özel hayatının bilinmedik yönlerini anlatan programlara da yer veriyor. Enerjisi son derece yüksek bir şov olan “Jamie Oliver’ın Avustralya Günlüğü”, eğlenceli şefin Avustralya’daki dünyasını tüm detaylarıyla sunuyor; televizyon, basın ve radyo röportajlarının kamera arkası görüntülerine yer veriyor ve sahne arkasında yaşananları aktarıyor. Oliver’ın enerji dolu hayatı ve ilham verici aşçılığı etrafında kurgulanmış “Jamie Oliver ile Mutlu Günler” programı ise yepyeni tarifler, çok özel sahneler ve izleyicilerin katılımı sayesinde Jamie ile yemek programı konseptini çok eğlenceli bir boyuta taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir