Ana Sayfa » Haber Turu » iTQi’dan Salat’a Üstün Lezzet Ödülü

iTQi’dan Salat’a Üstün Lezzet Ödülü

salat-odulUluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nin her yıl düzenlediği kalite ödüllerine bu yıl Salat layık görüldü.

1950’den bu yana yemeklik sıvı yağlara adını veren Salat, merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (International Taste&Quality Institude-iTQi) her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Ayçiçek, Kanola ve Mısır yağları ile ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. Dünyaca ünlü şeflerden aldığı oylarla üç ürünüyle de 2 yıldız hakkeden Salat’ın, tüketicilerine en kaliteli ürünü en iyi lezzette sunduğu tescillenmiş oldu.

Her yıl 120 ünlü Michelin yıldızlı şef ve sömeliyeden oluşan jürinin “kapalı göz/kör tadım testleri” sonucu kazanan markalar arasına giren Salat; koku, görünüş, tat, tadım sonrası, ürün dokusu gibi kriterlere göre aldığı iTQi yıldızlarını 3 sene boyunca ürün ambalajlarında kullanma hakkını da elde etti.

Lezzette kalitenin tek damgası olan ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü değerlendiren Salat markası Satış & Pazarlama Direktörü Erman Erol, “Bunge Gıda olarak Salat markamızın, Türkiye’de ayçiçek, mısır ve kanola ürünleri için bu ödülü hak eden ilk ve tek bitkisel sıvı yağ markası olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Şirket olarak öncelikli hedefimiz her zaman, tüketicilerimizi özledikleri kaliteye ve lezzete kavuşturmak olmuştur. Bu amacımıza ulaşmak için de tüm üretim süreçlerimizde büyük bir titizlik gösteriyoruz. Daha üretim aşamasına geçmeden, sadece en iyi tohumlardan üretilen en kaliteli mahsulleri topluyor, itio-salad-odulTrakya’daki modern üretim tesislerimizde yüksek kalite standartlarıyla, son teknoloji preslerden geçirerek ham yağ elde ediyoruz. Türkiye’nin en modern rafinelerinden birine sahip tesisimizde lezzetli sofralara yaraşır bir titizlikle rafine ederek yüksek kaliteli yemeklik yağlar üretiyoruz. Yağlarımızı farklı ihtiyaçlara göre hazırlanmış ambalajlara el değmeden dolduruyoruz. Gelişmiş lojistik ağımız aracılığıyla da ürünlerimizi Türkiye’nin her bir iline, lezzet ve sağlık dolu sofralara ulaştırıyoruz. Salat’ın, Avrupa’nın en prestijli aşçılık ve içecek dernek üyelerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda aldığı “Üstün Lezzet Ödülü”nü, 65 yıldır markamızı tercih eden mutfakların isimsiz kahramanları kadınlarımıza armağan ediyoruz.” dedi.

OKU ➤  Selva, “Kristal Lezzet Ödülü”ne Sahip Dünyadaki İlk Ve Tek Makarna Markası Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir