Ana Sayfa » Haber Turu » Hotpoint ürünleri, bilgisayar bayilerinde

Hotpoint ürünleri, bilgisayar bayilerinde


DataStar, Hotpoint küçük ev aletlerinin Türkiye distribütörü oldu. Böylece kanalına farklı bir ürün grubu kazandıran şirket, küçük ev aletlerinin farklı bir kanal tarafından satılmasına da öncülük ediyor.

Farklı ortaklık yapısı, distribütörlük tarzına getirdiği yeni anlayış ile dikkat çeken DataStar, bir yeniliğe daha imza attı. Beyaz eşya ve küçük ev aletleri pazarında Avrupa’nın ikinci büyük üreticisi olan Hotpoint küçük ev aletlerinin Türkiye distribütörü oldu. Hotpoint küçük ev aletlerini bilgisayar bayileri aracılığıyla satışa sunacak olan DataStar, hem kendi kanalına yeni bir ürün grubu hem de küçük ev aletleri pazarına alternatif bir satış kanalı oluşturuyor.

DataStar Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Ulucan, değişen pazar koşullarına hızlı uyum sağlamanın önemine dikkat çekerek, “10-20 yıl öncesinde ayrı sektörler, ayrı teknolojiler olan örneğin telekom ve bilgisayar teknolojileri bugün birleşti. Akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, televizyonlar gibi teknolojik cihazları artık tüketiciler aynı yerden satın almak istiyor. Teknoloji mağazaları bunu gerçekleştirdi. Şimdi sıra bayilerde” diyor. Klasik bilgisayar bayilerinin de yapı değiştirmesi gerektiğini belirten Ulucan, “Bir distribütör firma olarak biz kanalımızı bu konuda bilinçlendirmeyi ve yönlendirmeyi görevimiz kabul ediyoruz. Onları geliştirecek her tür adıma öncülük ediyoruz. İki yıl önce akıllı telefonları portföyümüze kattık ve hem biz hem kanalımız kazandı. Şimdi de küçük ev aletleri ile sektöre ve kanala yeni bir soluk getiriyoruz” diyor.

“Kaliteli, dünya markasını tercih ettik”

Küçük ev aletleri pazarına girerken özellikle marka konusuna çok önem verdiklerini vurgulayan Ulucan, “Piyasada sadece fiyat odaklı ucuz ürünler var. Ama biz dünya devi olan Hotpoint markasını özelikle tercih ettik. Hotpoint, gerek tasarımı, gerek kalitesi ile öne çıkıyor.  Bayilerimize sadece yeni bir ürün grubu katmıyoruz; rahatlıkla satabilecekleri, ürünün arkasında duran, desteği güçlü bir dünya markasını sunuyoruz” diyor.

OKU ➤  Badem Helvası

Hotpoint küçük ev aletlerinin Türkiye genelinde BT kanalı distribütörü olduklarını, Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde 19 ilde ise genel distribütörlük anlaşması yaptıklarını söyleyen Ulucan,  bu yeni ürün grubu konusunda kanala satış ve pazarlama desteği verdiklerini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir