Ana Sayfa » Haber Turu » Godiva’nın Ünlü Çikolata Şefi Phillipe Daue Ünlü İsimlere Çikolata Eğitimi Verdi

Godiva’nın Ünlü Çikolata Şefi Phillipe Daue Ünlü İsimlere Çikolata Eğitimi Verdi

cikolata-eğitimiÜnlü Çikolata Şefi Phillipe Daue , çikolata sanatının incelikleri ve 2016 trendleri hakkında bilgi verirken, misafirleri için özel lezzetler de hazırladı.

Godiva’nın eşsiz lezzetlerinin oluşturulmasında önemli bir rol oynayan Belçikalı çikolata ve pasta şefi Philippe Daue İstanbul’da Godiva Zorlu mağazasında aralarında Aliye Simavi, Esin Maraşlıoğlu, Biricik Suden gibi isimlerin de olduğu cemiyet hayatının ünlü isimleriyle bir araya geldi.

Godiva’nın Uzakdoğu Şefi Philippe Due, İstanbul’daydı. Dünyaca ünlü Şef Philippe Daue Zorlu Godiva mağazasında çikolata tutkunlarıyla buluştu.

Godiva’nın eşsiz lezzeti Sin Cake’in de mucidi olan Godiva Pasifik ve Çin Sorumlusu Şef Daue, İstanbul’da aralarında Biricik Suden, Esin Maraşlıoğlu, Aliye Simavi ve Mine Kalpakçıoğlu gibi ünlülerin de bulunduğu bir gruba özel olarak düzenlediği tadım aktivitesinde çikolatada 2016 trendlerini anlattı, eğitimkatılımcılarla birlikte çikolata yaptı.

2016 yılında çikolatanın daha yoğun kıvamda bitter trende doğru geçiş göstereceğini söyleyen Şef, yemiş ve kuru meyvadan oluşan doğal içeriklerde kombinasyonların artacağını söyledi.

Belçika Kraliyet Ailesi’nin pasta şefi bir babanın oğlu olarak bu geleneği devam ettiren Şef Daue, Sangri-La, Mandarin Oriental ve Hilton gibi 5 yıldızlı otellerde baş pastacılık şefi olarak çalıştıktan sonra 2012 yılından bu yana Godiva ailesinde iz bırakan lezzetlere imza atıyor.

OKU ➤  Bayramınızı Sagra Çikolata İle Tatlandırın

Tavsiye

Çikolatalı Mousse tarifi

Çikolatalı Mousse

Çikolatalı Mousse  (4 Kişilik)   Malzemeler: 1 ml. sıvı krema 500 ml. süt 200 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.