Ana Sayfa » Haber Turu » Bir anne ve 125 ev kadınının omuzlarında devler ligine hazırlanan marka: Göçmen Börekçisi…

Bir anne ve 125 ev kadınının omuzlarında devler ligine hazırlanan marka: Göçmen Börekçisi…

Anne Emeği ile Büyüdü, Kadın Emeği ile Globalleşecek…

göçmen

Anne böreği ile 2004 yılında Kocaeli’nde küçük bir dükkanda hikayesine başlayan Göçmen Börekçisi, 54 franchise şubesi, günde 3,5 ton börek üretimi yapan 6 bin 700 metrekarelik fabrikası ile 125 ev kadınına iş imkanı sağlıyor.

Göçmen Börekçisi Genel Müdürü Tanju Taner Dönmez, Türkiye’de her yıl 20 yeni şube açmayı ve yurt dışına açılmayı planladıklarını söyleyerek,  “Bunu önce annemize, sonra böreklerimizi elleriyle lezzetlendiren kadınlarımıza borçluyuz. Büyümemizi devam ettirmek için Mustafa Dönmez Vakfı ile kadın emeğini destekleyecek ve ihtiyaç sahibi ev hanımlarına daha çok iş imkânı sağlayacağız” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, emekçi kadınların anısı için her yıl farklı etkinliklere sahne oluyor.  Kadının emeğinin değerini bilen markalar da sadece bugüne özel değil, her gün bu emeğe değer veriyor ve bu sayede başarısına kıymet katıyor.

2004 yılında Kocaeli’nde sanayi bölgesinde küçük bir börekçi dükkanı ile yola çıktıklarını dile getiren Göçmen Börekçisi Genel Müdürü Tanju Taner Dönmez, “Bugün 54 franchise şubesi ile global bir marka olma yolunda ilerliyoruz. Bunu öncelikle annemiz Gönül Dönmez’e borçluyuz. Bugün yurt dışına açılma planları yapan ve tüm böreklerini Kocaeli’ndeki fabrikasında 125 ev kadının elleriyle ürettiği Göçmen Börekçisi’nde, fabrikanın patronu da annemiz Gönül Dönmez. Hafif ve leziz olmasının yanı sıra Balkanlardan Bulgaristan’a tüm börek çeşitlerini tek çatı altında toplayan Göçmen Börekçisi’nde tüm tariflerin mimarı da yine annemiz” diye konuştu.

Dul ve Üniversitede Çocuk Okutan Kadınlara Destek

Bilim insanlarının dahi hesaplayamadığı kadın emeğinin değerini her gün hatırladıklarını ifade eden Göçmen Börekçisi Genel Müdürü Tanju Taner Dönmez, bu emeği daha çok desteklemenin yollarını ararken babaları anısına Mustafa Dönmez Vakfı’nı kurduklarını söyledi. Dönmez, vakfın İŞKUR ve Kocaeli Körfez Kaymakamlığı işbirliği ile yaşına ve tecrübesine bakılmaksızın gerçekten ihtiyacı olan insanlara hem iş olanağı, hem de eğitim alanı oluşturacağını aktardı. Tanju Taner Dönmez;Eşinden ayrılmış, dul veya çocuğu üniversite okuyan kadınlara altı birimden herhangi birinde eğitim verildikten sonra bir sertifika verecek olan Mustafa Dönmez Vakfı, eğitim alanların bir kısmının da Göçmen Börekçisi’nde istihdam edecek” şeklinde konuştu.

OKU ➤  Göçmen Börekçisi Hedefini Aştı

Hedef Ülke Genelinde Her Yıl Minimum 20 Şube Açmak ve Yurt Dışına Açılmak

Böreklerini kaliteli malzemeden ve hafif tatlarla yapan Göçmen Börekçisi, anne böreğini tüm Türkiye’ye sevdiren marka oldu. Kocaeli Körfez’de 3 bin 500 metre kapalı, 3 bin 200 metrekare de açık alanda toplam 6 bin 700 metrekarede günlük 3 buçuk tonluk üretim yapan marka, bundan sonra yıllık minimum 20 bayi açarak büyüme planlıyor. 2016’da yılsonu cirosunu 24 milyon TL bandına çıkarmayı hedefleyen Göçmen Börekçisi, yurt dışına açılmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir