Ana Sayfa » Haber Turu » Ekici Peynir’in “Dört Dörtlük” ambalajına ay-yıldızlı ödül

Ekici Peynir’in “Dört Dörtlük” ambalajına ay-yıldızlı ödül

Puan ver


Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici Peynir, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda “Dört Dörtlük” üçgen şeklindeki kaşar peyniri ile “Yetkinlik 2013” ödülüne layık görüldü.

Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Ekici Peynir, Türkiye’nin uluslararası yetkinliği tanınmış tek ambalaj tasarım yarışması olan “Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması” nda  gıda ambalajı kategorisinde “Yetkinlik 2013” ödülünü aldı.

Yarışma’ya başvuru yapan 203 ambalaj 12 farklı kategoride değerlendirildi ve yarışmada 96 ambalaj dereceye girmeyi başardı.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından akredite edildiği için Ekici Peynir,  WPO’nun düzenlediği WorldStar Yarışması dahil uluslararası yarışmalara katılma hakkı  kazandı.

“Yetkinlik 2013” ödülüne layık görülen ambalajlar arasında yapılan değerlendirmede her bir kategorinin Altın, Gümüş ve Bronz ödülleri şartname gereği 2 Eylül tarihinde Four Seasons Hotel Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacaktır.

KAŞAR PEYNİRİ KATEGORİSİNDE TÜRKİYE’DE İLK

Ödüle layık görülen “Dört Dörtlük” Ekici kaşar peynir, 1.000 gramlık ambalajında her biri 250 gr. olan  4 bağımsız üçgen kaşar peynirden oluşuyor.

Açıldıktan sonra ilk günkü tazeliğini koruyamayan kaşar peynir, tek açılışta tüketilememe sorunundan dolayı zarar görür ve uzun süre saklanamaz.

Kaşar peynir kategorisinde Türkiye’de ilk defa Ekici Peynir tarafından işte tam bu soruna göre üretilen “Dört Dörtlük” ambalaj ile tüketiciler, 4 bağımsız parçadan birini kullandığı esnada, diğer parçalar kendi vakumlu ambalajı içerisinde kalıyor ve böylece ürünler tazeliğini koruyor.

Tek ambalajda 4×250 gramlık bağımsız parçalardan oluşan Ekici Kaşar Peyniri tüketicilerine estetik dilimleme ve pratik bir tüketim sağlarken tek açılışta tüketilememe sorunu ortadan kalkıyor.

Ayrıca 4 parçayı birbirine bağlayan karton ambalajı, taşıma, istifleme ve rafta sunma kolaylığı sağlıyor.

Tavsiye

Dost sohbetinden sofralara gelen lezzet…

Puan ver Dost sohbetinden sofralara gelen lezzet… Osmanlı Saray Kadayıfı, önceleri aile ve özel günlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz