Ana Sayfa » Haber Turu » Ekici Peynir’den Türkiye’de ilk kez aç-kapa ambalaj

Ekici Peynir’den Türkiye’de ilk kez aç-kapa ambalaj

Puan ver


Süt ve süt ürünleri sektörünün öncü kuruluşu Ekici Peynir, sektördeki yeniliklerine bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’de ilk kez Ekici Peynir tarafından kullanılan aç-kapa özelliğiyle, paketi açılan peynirler son kullanım tarihine kadar lezzetini ve tazeliğini koruyor. Pratik kullanımıyla tüketicilere kolaylık sağlayan ambalaj, daha hijyenik ve sağlıklı saklama imkanı sunuyor. Artık peynirlerinizin taze kalması için ekstra bir şey yapmanız gerekmeyecek.

Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Ekici, Türkiye’de ilk kez uyguladığı yeni ambalaj sistemi ile paketlerini açılması daha kolay ve pratik hale getirdi. Türkiye’de ilk kez kullanılan yeni ambalaj uygulaması kapak folyo görevi görürken, kullanım kolaylığı sağlıyor ve ürünler klasik ambalajın aksine son tüketim tarihine kadar tazeliğini koruyor.

Ürün açıldıktan sonra tekrar kapatarak aç – kapa ambalaj olarak kullanılabiliyor. Ambalajın bu özelliği sayesinde, ürün aynı kabında, sağlıklı ve pratik bir şekilde tüketilinceye kadar korunuyor. Dolayısıyla peynir için ayrı bir saklama kabına gerek kalmıyor.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA HİJYEN

Ekici Peynir Satış ve Pazarlama Müdürü Suat Gül yaptığı açıklamada Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın olarak kullanılan Top-Forming ambalaj sayesinde ürünlerin uluslararası standartlarda, hijyenik koşullarda paketlendiği için manuel olarak satışı yapılan peynirlere göre daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Gül;  “Ar-Ge ve teknolojiye yatırımın, kalıcılığın önemli bir adımı olduğuna inanan Ekici Peynir’in yeni ambalajları ilk etapta dilimli kaşar ve dökme beyaz peynir ile piyasada yerini alacak. Önümüzdeki günlerde tel peynir ve klasik beyaz peynir gruplarında raflarda olacak.” dedi.

OKU ➤  Dr. Oetker, Geleneksel Lezzetler Serisine Yeni Bir Ürün Daha Ekledi: Şekerpare

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz