Ana Sayfa » Haber Turu » Duru Bulgur Çölyaklı Hastalarla Buluştu

Duru Bulgur Çölyaklı Hastalarla Buluştu

Duru Bulgur Çölyaklı Hastalarla Buluştu
Puan ver


Mayıs ayının Çölyak farkındalık ayı olması sebebiyle, Çölyakla Yaşam Derneği tarafından, Galleria AVM’de düzenlenen etkinliğe Duru Bulgur da katıldı.

Duru Bulgur standına gelen Çölyak hastaları ve aileleriyle biraya gelen Duru Bulgur yetkilileri, hastalık hikâyelerini, hastaların şu anki yaşadığı sıkıntıları ve Duru Bulgur’dan beklentilerini dinleyerek, hastalarla fikir alışverişinde bulundu.

İnce bağırsak rahatsızlığı olarak adlandırılan,  Çölyak hastalığında kişiler glutene karşı duyarlıdır. Gluten bulunduran buğday, arpa ve çavdar gibi besinleri tüketemeyen Çölyak hastaları mısır, patates ve pirinç gibi ürünleri tüketebiliyorlar. Bu noktada Duru Bulgur, “Sizler bizim sorumluluğumuzsunuz” anlayışıyla, Çölyaklı hastalar için Glutensiz Karabuğday ürününü tüketicilere sundu. Etkinlikte Duru Karabuğday ürünü hastalara tanıtılırken, bir yanda da ürünü kullanan Çölyaklı hastaların ürünle alakalı görüşleri alındı.

OKU ➤  Porland Porselen Yıllık Üretimini 70 Milyon Âdete Çıkardı!

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tariflerPuan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir