Ana Sayfa » Haber Turu » Dünyanın En Büyük Şekerleme Ve Tatlı Fuarında 81 Türk Firması Boy Gösterecek

Dünyanın En Büyük Şekerleme Ve Tatlı Fuarında 81 Türk Firması Boy Gösterecek

baklaBisküvi, şekerleme ve çikolata sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları dünyanın en büyük bisküvi ve şekerleme fuarı olarak kabul edilen ISM 2015-Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’nda (ISM 2015) boy göstermeye hazırlanıyor.

81 Türk firması, İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği öncülüğünde, 1-4 Şubat tarihleri arasında Köln Messe fuar alanında, yaklaşık bin 400 metrekarelik alanda Türk ürünlerini potansiyel alıcılarla buluşturarak Türkiye’yi temsil edecek.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği başkanı Zekeriya Mete, fuara 15 yıldır katıldıklarını belirterek, geçmiş yıllara göre Türk firmalarının ilk kez bu kadar yoğun katılım gerçekleştirdiğini söyledi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda fuarlarla geleneksek Türk tatlılarını dünyayla buluşturmayı hedeflediklerini aktaran Mete, “Fuarda, Lokum, çikolata mamulleri, bisküvi, atıştırmalık ürünlerimizi tanıtacağız. İhracatı artırmak için fuarların önemini biliyoruz. Burada amacımız potansiyel alıcılarla buluşup ürünlerimizi en iyi şekilde tanıtmak” dedi.

OKU ➤  SÜGAV 2. Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir