Ana Sayfa » Haber Turu » Danone Uluslar Kupası’nda Türkiye finali heyecanı başlıyor

Danone Uluslar Kupası’nda Türkiye finali heyecanı başlıyor

Puan ver


Danone’nin 13 yıldır tüm dünya çocuklarına ‘hayallerinize inanın’ diye seslendiği Danone Uluslar Kupası’nın Türkiye Finali başlıyor.

“Hayallerinize inanın” sloganıyla T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve T.C.Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde yürütülen G.S.B.-M.E.B.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği’nin final karşılaşmaları, 15-19 Nisan tarihlerinde Antalya WOW Football Center’da gerçekleşecek.

Danone’nin dünyanın dört bir yanından, milyonlarca çocuğu spora teşvik ederek, sağlıklı fiziksel gelişimlerine ve yeni nesil sporcuların yetişmesine destek olmak hedefiyle düzenlediği Danone Uluslar Kupası’nın Türkiye ayağı olan organizasyonun şampiyonu, Eylül ayında Londra’da gerçekleşecek Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. 19 Nisan Cuma günü 14:00’da Şifo Mehmet’in santra vuruşuyla başlayacak final maçında şampiyon belirlenecek.

Şimdiye kadar Aydın Yılmaz, Recep Niyaz, Necip Uysal gibi birçok başarılı futbolcunun yıldızının parladığı organizasyonda,  tüm Türkiye çapında İl Birinciliklerinde dereceye giren 96 takımdaki 1.152 çocuk top koşturacak.

Danone Uluslar Kupası, dünyanın FIFA onaylı 10-12 yaş kategorisindeki ilk uluslararası çocuk futbol organizasyonu olma özelliği
taşıyor. 2000 yılında başlayan ve hamiliğini efsanevi futbolcu Zinedine Zidane’ın üstlendiği organizasyona, her yıl dünya çapında 30’dan fazla ülkeden 2,5 milyona yakın çocuk katılıyor. Danone Uluslar Kupası’nın Türkiye ayağı, 2003 yılından bu yana, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve 2011 yılından bu yana T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı önderliğinde, “G.S.B.-M.E.B.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği” adı altında Türkiye’nin 81 ilinden onbinlerce öğrencinin katılımıyla düzenleniyor.

OKU ➤  Çikolatalı Terin

Tavsiye

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir

Puan ver Ev Yapımı Peynir (4 Parça Peynir İçin) Malzemeler: 1 litre günlük süt 2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz