Ana Sayfa » Haber Turu » Chobani’den Amerika’daki Yeni Girişimciler İçin “Chobani Gıda Kuluçkası”

Chobani’den Amerika’daki Yeni Girişimciler İçin “Chobani Gıda Kuluçkası”


Chobani, yeni projesi “Gıda Kuluçkası” ile Amerika’da, doğal ve erişilebilir gıdalara odaklanan şirketlere yatırım yaparak ölçeklenmelerine yardımcı olacak.

Amerika’nın ünlü yoğurt markası Chobani, türünün tek örneği olan ve yeni gıda girişimcilerine yatırım yaparak destekleyecek Chobani Gıda Kuluçkası (Chobani Food Incubator) programını duyurdu. Program; Chobani’nin yalnızca doğal malzemelerle hazırlanan, yarının gıda endüstrisini olumlu biçimlendirecek, lezzetli, besleyici ve erişilebilir gıdaya olan inancından esinlenen genç ve büyümekte olan şirketleri destekleyecek.

Chobani’nin “daha çok insan için daha iyi gıda” misyonuna dayanan kuluçka projesi, gıda girişimcilerine kendi kategorilerini kurup büyütecek kaynak, çalışma alanı ve desteği sağlayacak. Merkezi New York’ta bulunan kuluçka merkezinde ticari bir mutfak ve ofis alanı bulunacak. Altı ay sürecek programda, Chobani, yöneticilerinin işbirliğiyle düzenlenen çeşitli eğitimler verilecek. Chobani proje dahilinde yeni girişimcileri sektörün lider şefleri ve gıda yatırımcılarıyla da bir araya getirecek. Kuluçka programı, katılan girişimcilerin sektör liderlerine sunum yapacakları özel bir demo günüyle sona erecek.

Gıda Kuluçkası’nın lansmanına ilişkin özel bir açıklama yapan Chobani Kurucu ve CEO’su Hamdi Ulukaya; “Bugün yarınlar için daha iyi, yani daha doğal ve erişilebilir gıda vizyonumuzu paylaşan girişimcilere kapılarımızı açıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bir ürünü doğru şekilde üretmek her zaman kolay değildir. Ancak biz bu modelin işe yaradığını kanıtladık. Bizim amacımızı paylaşan ve deneyimlerimizden yararlanabilecek olan girişimcilerle çalışacağım için heyecan duyuyorum.”

OKU ➤  Cildinize yaz ortası bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir