Ana Sayfa » Haber Turu » Çaykur Rusya pazarına girmeye hazırlanıyor

Çaykur Rusya pazarına girmeye hazırlanıyor

Puan ver


Moskova’da gerçekleştirilen United Coffe & Tea Industry ile Worldfood Moscow fuarlarına katılan Çaykur, Rusya pazarında yer almak için çalışmalara başlıyor.

Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen fuarlara katılarak Türk çayını tanıtmaya devam eden Çaykur, 12 – 19 Eylül tarihleri arasında Moskova’da gerçekleştirilen ‘United Coffe & Tea Industry’ ve ‘World Food Moskova 2013’ fuarlarında yer aldı.

Rusya Çay ve Kahve Federasyonu’nun düzenlediği panelde konuşmacı olan Çaykur Genel Müdürü  İmdat Sütlüoğlu, dünyada üretilen çayın %4’ünün Çaykur fabrikalarından geldiğini vurgulayarak Türk çayının kimyasal madde ve katkı maddesi içirmediğini bu nedenle de farklılaştığını aktardı.

Rusya pazarına girmek için de çalıştıklarını belirten Sütlüoğlu, yurtdışı fuarlarının damak tadımızı ve çay kültürümüzü dünyaya tanıtmak, yeni iş birliklerine imza atmak için önemli bir fırsat oluşturduğunu, Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere otuz ülkeye çay ihraç ettiklerini ve ilerleyen yıllarda bu sayının daha da artacağını söyledi. Ayrıca didi marka soğuk çay ile de hem yurtiçinde hem de yurtdışında iddialı olduklarını aktaran Sütlüoğlu, önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamen organik çay ile dünya pazarında yer almayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Çaykur, Almanya “Anuga” ve Ukrayna “I. Türk Ürünleri Fuarı’nda”

Çaykur başarılı geçen Moskova fuarlarının ardından rotasını Almanya ve Ukrayna’ya yöneltti. Bu kapsamda Çaykur, 5-10 Ekim
tarihleri arasında Almanya “Anuga” ile 23-26 Ekim tarihlerinde ise Ukrayna “1. Türk Ürünleri” fuarlarına katılarak ziyaretçilere ürünlerini denetme fırsatı bulacak.

OKU ➤  Kahvaltı Tabağı (Azimü'ş Şan Kahvaltısı)

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Puan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz