Ana Sayfa » Haber Turu » Çaykur Çayı ‘Summer Fancy Food Show’ fuarında yer aldı

Çaykur Çayı ‘Summer Fancy Food Show’ fuarında yer aldı

Çaykur Çayı ‘Summer Fancy Food Show’ fuarında yer aldı
Puan ver


Türk çayını dünyaya yayma hedefiyle uluslararası fuarlarda yer alan Çaykur, New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’da ziyaretçilerle siyah, yeşil ve organik çaylarını buluşturdu.

Türkiye’nin gerçek çayını dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen fuarlara katılarak tanıtmaya devam eden Çaykur, 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’ fuarında yer aldı.

Türk çayının dünyaya yayılmasını amaçlayan Çaykur’un, bu fuarda da siyah, yeşil ve organik çayları Brezilyalılar ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Fuara ilişkin olarak Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ve uluslararası fuarların bu yolda önemli bir adım olduğunu aktardı. 2012 yılında toplam 19 fuara katıldıklarını vurgulayan Sütlüoğlu, 2013 yılının ilk altı ayında ise 8 fuarda yer alarak Çaykur’un doğal çaylarını yüz binlerce kişiye tattırma imkanı bulduklarını, en önemlisi de bu sayede yurtdışı bayi ağlarını genişlettiklerini söyledi. Sütlüoğlu ayrıca Çaykur’un ürün yelpazesini genişlettiklerini, özellikle ‘didi’ marka soğuk çaylarıyla da hem yurtiçinde hem de yurtdışında iddialı olacaklarını vurguladı.

Sırada Rusya ve Hindistan var

Çaykur, Eylül ayında ise ‘WorldFood Moscow’ ile ‘WorldFood India’ fuarlarına katılarak  ziyaretçilere ürünlerini denetme fırsatı bulacak.

OKU ➤  Cheesecake

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu KekPuan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz